Британія, Франція та Німеччина об’єднують зусилля щодо майбутньої підтримки України
- Подробиці
- Опубліковано 08.12.2025 08:30
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2863

8 грудня у Лондоні відбудеться зустріч європейських лідерів, головними темами якої стануть мирні переговори та посилення підтримки України, повідомляє офіс президента Франції. Прем’єр-міністр Великої Британії, канцлер Німеччини та президент Франції зустрінуться з президентом України. Паралельні переговори між Вашингтоном і москвою викликають у Європі зростаюче занепокоєння щодо майбутнього країни, передає Польське радіо.
Лідери Німеччини, Франції та Великої Британії — Фрідріх Мерц, Еммануель Макрон та Кір Стармер — планують зміцнити спільну позицію щодо миру в Україні, щоб потім координувати дії з американською стороною.
«Дуже важливо, щоб американці чітко розуміли інтереси України та Європи. Ми перевіримо, чи наші позиції залишаються узгодженими», — заявив радник президента Франції. За його словами, для європейців ключовим є стимулювання росії до ведення реальних переговорів, хоча цей процес лише починається.
Ще одним важливим питанням стане фінансова підтримка України. Європейські лідери обговорять пропозицію Європейської комісії щодо використання заморожених російських активів для забезпечення кредиту Україні. Однак плани викликають спротив як у Європі — зокрема з боку Бельгії, так і в США.
Франція підтримує ініціативу Комісії. «Це складний момент, але Україна тримається. Вона не знаходиться на межі прірви», — підкреслює Єлісейський палац, закликаючи до посилення допомоги українській владі для зміцнення її позицій у переговорах щодо завершення війни.
Кір Стармер. Фото РАР
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
24.05.2026 10:10
Збито та подавлено 604 цілі: 55 ракет та 549 ворожих БпЛА24.05.2026 09:18
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі23.05.2026 09:25
Збито та подавлено 102 ворожих БпЛА23.05.2026 09:16
950 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу на 24 травня


Коментарі