​янукович продав рашистам технологічну документацію для організації масового виробництва ракети X-555


Не встигли відігнати русофашистів на півсотні кілометрів від Києва, як активізувались ботосітки. На цей раз розганяють розробку про те, що нібито в 1999 році саме Юлія Тимошенко віддала ракети X-555 росії, а тепер по нам ними ж і стріляють.

Окей, війна війною, непоборювання непоборюванням, а на подібні розробки необхідно давати відповідь одразу. Інакше розійдеться і стане «загальновідомим фактом» - точно як це робить російська пропаганда. Налаштуйтесь на лонгрід, бо я сильно злий і розберу кожну деталь.

По-перше, давайте пригадаємо, ким працювала Юлія Тимошенко в 1999 році. Віце-прем'єром по паливно-енергетичному комплексу, а не міністром оборони - відповідно, рішення про передачу чи списання ракет приймати не могла чисто фізично, бо це не в її повноваженнях. Але головний прикол не в цьому, а в даті її призначення на посаду.

- Юлія Тимошенко прийшла на посаду віце-прем'єр-міністра 30 грудня 1999 року. А сам уряд Ющенка, до якого вона входила, був затверджений 22 грудня 1999 р. А ракети були передані росії 8 жовтня 1999 року.

Ось переді мною цікавий документ, який зветься «Соглашение между правительством российской федерации и Кабинетом Министров Украины о передаче из Украины». Він є в базі даних Верховної Ради, складений в Ялті (sic!), а також затверджений Постановою Уряду №2032 від 2 листопада 1999 року. Знаєте, чий там стоїть підпис? Валерія Пустовойтенка.

Президентом тоді був Леонід Кучма, а міністром оборони - Олександр Кузьмук.

Ось ці люди і приймали рішення про передачу росії 575 ракет X-55 та X-55СМ (помітимо цю детальку, як і те, що в угоді вони називаються КРВБ), а також важких бомбардувальників Ту-160 та Ту-95МС. В обмін росія дійсно списала Україні борг 285 млн. дол. за поставку газу.

До питання ракет ми іще повернемось, а поки що давайте розберемось, чий це був борг - і чи не мала до нього відношення ЕЕСУ.

Коротка відповідь - ні, не мала, так як після 1998 року ЕЕСУ взагалі не вела операційної діяльності, а єдиний «газовий» борг, який вона мала - це штучно утворений «борг» перед мо рф в обсязі 400 млн. дол. (я окремо розглядав це питання, статтю про це дам в коментах).

Але чий же це був все-таки борг? А він утворився під час енергетичної кризи 16-17 лютого 1994 р., коли «Газпром» зупинив поставки газу в Україну. Заборгованість на цю дату становила 1 трильйон тодішніх рублів, що еквівалентно 2 млрд. дол. Таких грошей Україна тоді не мала, в силу тотальної бартеризації економіки (ми ж пам'ятаємо, що бартер зрештою пристукнула Тимошенко, правда?). Український уряд, який тоді очолював В. Масол - при президенті Л. Кравчуку - від бартерних схем відмовлятись страшенно не хотів. Як, до речі, і наступний президент Л. Кучма (обраний 10 липня 1994 р.) - адже бартерні схеми давали нечувані прибутки.

Саме тому, за підсумками майже річних перемовин, у грудні 1994 р. була підписана угода про «нульовий варіант» врегулювання правонаступництва боргів та активів колишнього СРСР. Підписував її уже Леонід Кучма. Так от мало кому відомо, але частиною цієї угоди було врегулювання енергетичних боргів - по яких уже в 1995 р. була укладена окрема угода про виплату Україною боргу протягом 12 років шляхом випуску спеціальних облігацій. Так от по цих облігаціях був допущений дефолт уже восени 1995 р. (оплата становила менше 50%). І тоді росія запропонувала включити енергетичне питання в комплекс договорів по чф рф (підписані в травні 1997 р., орендна плата за чф рф вносилась взаємозаліком погашення енергетичних боргів) та в питання передачі рф залишків ядерних озброєнь. Підписував всі ці документи знову ж таки Леонід Кучма.

Причому тут ядерні озброєння? А пам'ятаєте, я просив запам'ятати маленьку деталь - ми передавали не ракети X-555, а ракети X-55 та X-55СМ? Так от, це були ракети, здатні нести ядерні боєголовки ТК-66. Усі ці боєголовки були вивезені ще 15 травня 1995 р., але тоді ж була проведена інспекція вищезгаданих ракет - їх тоді налічувалось на балансі України 946 штук, а ступінь їх зношеності становила 60%.

Почекайте, як 946 штук, вище я ж писав про передачу 575 ракет? Все правильно, після того, як угода від 8 жовтня була укладена, у нас залишалось 371 ракета X-55. Куди ж вони поділись?

А ми їх... продали, майже поштучно. Мало хто про це уже пам'ятає, але в 2005 році був такий «ракетний скандал» - Японія виявила, що деякі X-55 могли потрапити на територію Північної Кореї. Дальність цієї ракети 3 тис. км., і вона, як ми уже знаємо, може нести ядерну боєголовку. І ось тоді генеральний прокурор Святослав Піскун визнав, що ми в 2001 р. продали як мінімум 18 ракет «підсанкційним» країнам. 12 ракет було продано Ірану, а 6 ракет - в Китай. Президентом в 2001 р. був Л. Кучма, прем'єр-міністром - Анатолій Кінах, а міністром оборони - ви не повірите, Олександр Кузьмук.

Але історія ракет на цьому не закінчується. Знову ж таки, пригадаємо, що шмаляють по нам не ракетами X-55, а X-555. Це крилата ракета, прийнята на озброєння в рф в 2010 році, і вона є глибокою модернізацією ракети X-55. І ось тут необхідно згадати, що в 2010 р. росії було передано одне цікаве підприємство - «цех №86 при Харківському Авіазаводі ХГАПП». Хто не знає російських номерних кодів, скажу лише те, що цей «цех» був головним виробником ракет Х-55 - там були вироблені 85% цих ракет протягом 1980-1986 рр. Рішення про це приймали президент віктор янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров та міністр оборони Павло Лєбєдєв, про якого нам точно відомо, що він був гебіст (його, власне, саме за «мутні схеми» свого часу викинули з фракції БЮТ - де він перебував з квітня 2006 р. по листопад 2007 р. - і він тут же негайно вигулькнув в партії регіонів, що кагбе символізує).

Можливо, це збіг... але після передачі росії цього підприємства ракети, дуже схожі на X-55, почали виробляти не лише рф, а й Китай, Тайвань та Іран. Тобто, в пакеті разом із ними янукович продав всю необхідну технологічну документацію для організації масового виробництва. А можливо, продав і прототип ракети X-555, бо дуже швидко вона встала «в строй» російських «військово-космічних сил».

Ось така історія. Сподіваюсь, я відповів на всі питання. Нижче дивіться пруфи і додаткові матеріали.

Вячеслав Ільченко, facebook.com

Пруф на угоду по ракетах: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/643_116#Text

Пруф на постанову уряду Пустовойтенка: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2032-99-%D0%BF#Text

Пруф на ракетний скандал 2005 р.: https://m.day.kyiv.ua/.../panorama-dnya/raketnyy-skandal

Пруф на передачу технологій X-55, із детальним розслідуванням: https://khpg.org/1318930687

Пруф на кількість ракет, їх характеристики та ступінь зношеності: https://bmpd.livejournal.com/2316466.html

Фотоколаж Конфлікти і закони



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 7 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.