​Суд задовольнив клопотання САП щодо запобіжних заходів для службових осіб ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) на своїй сторінці Фейсбук повідомила, що 28 січня Солом’янським районним судом міста Київ за результатами розгляду клопотань детективів НАБУ, погоджених прокурорами САП, обрано запобіжні заходи службовим особам ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у вигляді тримання під вартою 60 діб з можливістю внесення застави відповідно Журилу Р.М. - 100 млн грн, Перцеву Ю.О. - 80 млн грн та Мороховцю О.В. - 5 млн грн.


Суд належно оцінив подані прокурорами САП доводи щодо обґрунтованості підозр затриманим та наявності ризиків, незважаючи навіть на присутність двох народних депутатів України в залі засідань на стороні захисту.

Прокурори САП клопотали щодо вищевказаних запобіжних заходів і високих розмірів застави враховуючи великий розмір збитків у справі та наявність ресурсів у затриманих для того, щоб покинути країну. Обрання судом тримання під вартою службовим особам ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» забезпечить повноту та об’єктивність досудового розслідування.

Довідково:

Правоохоронцями встановлено, що починаючи з кінця 2014 та упродовж 2015 – 2016 років учасниками злочинної схеми налагоджено реалізацію більше половини усієї видобутої державним підприємством титанової та титановмісної сировини за заниженими цінами двом іноземним підконтрольним фірмам, які у подальшому реалізовували цю ж продукцію кінцевим споживачам уже за ринковими цінами.

Різницю в ціні зловмисники виводили на банківські рахунки підконтрольних юридичних осіб за межами України, маскуючи такі перекази наданням логістичних та інших послуг.

Внаслідок такої діяльності інтересам держави заподіяно шкоду на суму понад 300 млн. гривень.

Вказана титанова сировина є високоліквідним товаром та користується широким попитом на світових ринках, оскільки використовується в авіабудуванні, машинобудівній та космічній галузях. У зв’язку з цим ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» віднесено до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

На даний час вручено повідомлення про підозри за ч. 2 ст. 364 КК України трьом особам керівного складу товариства, зокрема виконувачу обов’язків генерального директора ПАТ «ОГХК» Журилу Р.М., колишньому його заступнику з комерційних питань Перцеву Ю.О. та керівнику відділу Мороховцю О.В.

Зважаючи на організованість, розподіл ролей та систематичність діяльності співучасників, їм також інкримінується вчинення службового злочину організованою групою.

Фото прес-служби САП



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.