​Верховний Суд скасував рішення ВРП про догану судді зі Львова за те, що він дозволив НАБУ провести обшук в голови ОАСК

Верховний Суд скасував рішення Вищої ради правосуддя (далі — ВРП) про притягнення судді Галицького районного суду м. Львова до дисциплінарної відповідальності за нібито порушення Кримінального процесуального кодексу України під час розгляду клопотання детективів НАБУ на проведення обшуків у голови Окружного адміністративного суду Києва (далі – ОАСК). Це випливає із Постанови Верховного Суду від 14 червня 2018 року. Національне антикорупційне бюро вітає дане рішення і сподівається, що після нього тиск на суддю, який прийняв законне рішення, повністю припиниться, повідомляє прес-служба НАБУ.


Нагадуємо, у травні 2017 року в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливого незаконного збагачення і декларування недостовірної інформації головою ОАСК детективи НАБУ звернулися до Галицького районного суду м. Львова з клопотанням про надання дозволу на здійснення низки обшуків, в тому числі за місцем роботи голови ОАСК.

Після вивчення наданих детективами матеріалів, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Віталій Радченко частково задовольнив клопотання НАБУ. Після проведення обшуку, заступник голови ОАСК Володимир Келеберда, який на момент обшуку виконував обов’язки голови суду, подав скаргу до Вищої ради правосуддя. У результаті Дисциплінарна палата ВРП винесла судді Радченку сувору догану, мотивувавши своє рішення тим, що він як суддя львівського суду нібито не мав права розглядати клопотання про обшук у Києві, а перелік речей, які суд дозволив детективам вилучити, був недостатньо конкретним. При цьому дисциплінарний орган не взяв до уваги, що сам голова ОАСК, кабінет якого обшукувався, не подавав жодних скарг до Національного бюро, прокуратури чи суду та не вимагав повернення майна, вилученого під час обшуку на його робочому місці.

Оскарження рішення Дисциплінарної палати у Вищій раді правосуддя не принесло результатів — попри те, що ВРП визнала відсутність порушення територіальної підсудності, рішення залишилося в силі без будь-яких змін. 14 червня 2018 року новостворений Верховний Суд за результатами розгляду скарги судді Галицького районного суду м. Львова, скасував рішення ВРП, яким було залишено без змін винесену йому догану.

Розслідування кримінального провадження за фактами можливих правопорушень з боку голови ОАСК триває. Наразі детективи НАБУ очікують відповіді на міжнародно-правові доручення, надіслані до компетентних органів інших держав з метою отримання інформації, що може мати доказове значення у кримінальному провадженні.

Фото zib.com.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.