The Atlantic: росія на свята готує нову кібератаку на енергомережу України
- Подробиці
- Опубліковано 19.12.2017 12:33
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6404
У 2015 році хакери захопили контроль над оператором енергомережі і на декілька годин відключили електроенергію для 225 тисяч споживачів. Минулого року в середині грудня хакери запустили вірус, який без допомоги людини в реальному часі зміг зірвати роботу Київської станції енергопостачання і спричинив відключення, які тривали в столиці декілька годин. Це була перша повністю автоматизована атака на енергомережу, наголошує видання.
Зараз, перед святами, експерти з безпеки та дипломати уважно спостерігають за роботою енергокомпаній України та команд, які базуються в росії і підозрюються з скоєнні нападів, повідомляє «Голос Америки».
Вже є свідчення того, що може готуватись нова атака, йдеться в статті. Роберт Лі, засновник та керівник компанії з промислової кібербезпеки Dragos зазначає, що останніми тижнями він бачить незвичне зростання діяльності в Україні тієї ж групи осіб, які провели напад 2016 року.
Група практично не провадила діяльності в Україні з часу останнього нападу і до середини листопада, наголошує Лі. «За нашими оцінками, було б повністю раціонально очікувати проведення атаки цього місяця», - попереджає він.
Можливо, це зростання діяльності є розвідкою, підготовкою до наступної операції, або спробою налякати загрозою хакерської атаки, міркує видання.
«Нападники можуть провести атаку, якщо вони переконані, що це принесе їм користь і що ризик того, що їх спіймають, є достатньо низьким», - заявив Майкл Ассант з SANS Institute, який займався дослідженням кібернападу 2015 року.
«Мене більше турбує не російська технологія, а зухвалість росії та її готовність порушувати правила, - сказав Кріс Інґліс, колишній заступник директора Агентства з національної безпеки, - вони довели, що готові робити такі речі, які є за межами будь-яких червоних ліній».
Технологія, яка використовувалась в Україні, може лише побічно торкнутись США. У США енергомережа належить різним власникам, які в основному працюють в приватному секторі і багато з них потужно зарегульовані. У США було б складно атакувати цілу мережу, вважають в The Atlantic.
Однак, мережа в США більш залежна від цифрових технологій, зазначається в статті. Якщо Україна могла поновити енергопостачання за лічені години, перейшовши на аналогові операції, велика автоматизація в Сполучених Штатах обмежує можливості з поновлення роботи. «Мене непокоїть, що... ми забагато покладаємося на цифрові технології. Переваги можливостей ручного управління показали себе в Україні», - заявив Інґліс.
Вивчаючи ситуацію в Україні протягом цих місяців, експерти зазначають, що особливо непокоїть можливість широкого розповсюдження атаки, або можливість того, що вона триватиме більше ніж один день.
Непокоїть будь-яка можливість зриву роботи телекомунікацій, або диспетчерської системи літаків, наголошується в статті.
Фото Citizen journalist
Також з цієї категорії...

Европейский суд оштрафовал Microsoft на...
29 июн. 2012 г.

Суд не защитил патент Apple...
6 июл. 2012 г.

В чилийской пустыне Атакама начались...
16 нояб. 2012 г.
Набираючі популярність...

Європейський Суд розглядає справу Юлії...
28 авг. 2012 г.

Микола Томенко: Влада не може...
23 нояб. 2012 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
8 июл. 2025 г.
Останні новини
08.07.2025 10:23
Знешкоджено 34 ворожих БпЛА08.07.2025 10:16
1070 москалів подохло минулої доби на українській землі07.07.2025 09:06
1100 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добре06.07.2025 10:33
Знешкоджено 117 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі