Коментар МЗС України щодо розгортання спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску на українсько-російському кордоні

mzs kordon

 
Із здивуванням ознайомились зі змістом коментаря Департаменту інформації та друку МЗС РФ у зв’язку з рішенням про розгортання спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску на українсько-російському кордоні, в якому Україну, разом з деякими іншими державами-учасницями, звинувачено у нібито неконструктивній позиції щодо даного рішення.


Насправді, Україна від самого початку підтримувала усі кроки, направлені на реалізацію положень Берлінської декларації, ухваленої 2 липня ц.р. міністрами закордонних справ України, ФРН, Франції та РФ. Це, зокрема, стосується і роботи над проектом згаданого рішення Постійної ради ОБСЄ, яке розглядалося комплексним документом, що сприяв би реалізації домовленостей, досягнутих у Берліні. Серед них, зокрема, і розміщення на російських пунктах пропуску «Донецьк» та «Гуково» українських прикордонників до відновлення українською стороною контролю над відповідними пунктами пропуску з української сторони – «Ізварино» та «Червонопартизанськ».

На жаль, єдиною стороною, яка виступила категорично проти комплексного підходу до імплементації Берлінської декларації, виявилася саме делегація Російської Федерації. Ми розчаровані вибірковим підходом російської сторони до виконання досягнутих у Берліні домовленостей.

Делегація України зайняла конструктивну позицію, підтримавши консенсус щодо даного рішення. Водночас, загострення ситуації на багатьох ділянках українсько-російського кордону свідчать про скоріше символічний характер рішення Постійної ради ОБСЄ. Збройні провокації з території РФ проти України фіксуються сьогодні не лише поблизу пунктів пропуску «Донецьк» та «Гуково».

Для здійснення ефективного моніторингу на російсько-українському кордоні, який сприятиме запобіганню постачання зброї та проникнення бойовиків в Україну з території РФ, знадобиться присутність спостерігачів ОБСЄ на всій протяжності російсько-українського кордону. Дискусія на засіданні Постійної ради ОБСЄ під час ухвалення рішення засвідчила, що таку позицію поділяє більшість держав-учасниць ОБСЄ. Розраховуємо, що у цьому питанні російська сторона буде готовою не лише до «жестів доброї волі», про які так багато говорилося її представниками під час підготовки рішення Постійної ради ОБСЄ, а й до практичних кроків з виконання зобов’язань в рамках ОБСЄ та двосторонніх угод.

Прес-служба МЗС України



Коментарі

  +0 #1 Дончанин 2 авг. 2014 г., 20:57:12
Ну, сколько же можно ждать? Дайте же им один раз по морде, но сильно. Поумнеют сразу

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.