​У Києві відкрили виставку про антипольську операцію НКВС у радянській Україні

Голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек відкрив у середу в Києві виставку «Наказ № 00485. Антипольська операція НКВС у радянській Україні 1937-1938». «Показ цієї виставки у Києві, столиці незалежної України, для нас має дуже велике значення та особливий зміст. Жертвами польської операції були 111 тисяч розстріляних. Серед них були не тільки поляки, але також українці», - заявив голова ІНП Польщі, повідомляє Польське радіо.


«У Києві це має ще один важливий вимір. Показуючи трагедію польської операції НКВД, ми не повинні забувати про той немислимий геноцид, що стався на цій землі декількома роками раніше, про Голодомор (у 1932-1933 роках)», - додав він.

Президент ІНП Польщі сказав, що метою операції НКВД було вбивство усього народу. «Жертвами були невинні люди. Їхньою виною було те, що вони мали шматок землі, вони не зріклися своєї віри у Бога, їхні батьки не відмовилися від своєї мови та ідентичності», - наголосив він.

Серед запрошених на виставку був єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський. «У моїй родині про ці справи почали говорити тільки у період незалежності (України), хоча двоє братів мого діда були заарештовані у 1937 році та розстріляні у березні 1938 року», - сказав він перед молитвою за померлих.

Ярослав Шарек повідомив, що виставка, присвячена антипольській операції НКВД, створена у співпраці з українськими обласними державними архівами у Вінниці, Одесі та Хмельницькому, що мають документи про цей геноцид. Він нагадав також про польський військовий цвинтар на кладовищі жертв НКВД у Биківні неподалік Києва. Там спочивають поляки, вбиті під час Катинського злочину. Делегація ІНП Польщі поклала у середу там вінки.

Вернісаж виставки Архіву ІНП у столиці України підготував Польський інститут у Києві. Експозицію презентовано у Київській фортеці, у якій ув'язнювали та розстрілювали січневих повстанців.

На 16 виставкових стендах представлено долі осіб, репресованих в рамках «антипольської операції», проведеної НКВС у Радянському Союзі в 1937–1938 роках, під час якої було заарештовано понад 143 тисяч осіб. Щонайменше 111 тисяч з них було засуджено до смертної кари. Майже 30 тисяч поляків було відправлено до таборів. Лише в Україні, де за часів СРСР проживала найбільша кількість поляків, було засуджено 55 928 осіб, 47 327 – з яких – вбито.

Нагадаємо, раніше подібну виставку презентували, серед іншого, у Хмельницькому та Варшаві.

Фото facebook.com/InstytutPolskiKyiv



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.