Уряд ФРН не відмовиться від допиту Сноудена

dopros snouden

 
Через повідомленя про електронне стеження з боку Агентства національної безпеки (АНБ) США уряд Німеччини перебуває під тиском і в цьому зв'язку навряд чи вже зможе дозволити собі обійти стороною хоч яку-небудь можливість допитати організатора витоку інформації Едварда Сноудена. Таку точку зору висловив сьогодні в Берліні депутат бундестагу від фракції "Союз-90"/"зелені" Ханс-Крістіан Штребель.


Саме він минулого тижня зустрічався в Москві з екс-співробітником АНБ і привіз у ФРН лист, в якому Сноуден пропонує Берліну допомогу в розслідуванні обставин стеження з боку американських спецслужб.

"Федеральний канцлер навряд чи вже зможе пройти повз те, щоб опитати Сноудена і надати таку можливість бундестагу або ж профільному парламентському комітету", - вважає Штребель, який в останні дні став посередником між ФРН і організатором витоку інформації.

У Німеччині тим часом вважають можливим розвиток подій, при якому Сноуден був би допитаний в Москві. Про це повідомив представник МВС Йенс Тешке. Офіційний представник уряду Штеффен Зайберт, у свою чергу, зазначив, що передумов для прийому Сноудена на території федеративної республіки поки немає.

Екс-президент ФРН Роман Херцог назвав шпигунський скандал наслідком "дурості американців". "Найбільше мене турбує не сам прослушка, вона, на жаль, є частиною політики", - зазначив він. На думку колишнього глави держави, найбільше занепокоєння викликає той факт, що прослушка, напевно, велася без відома Барака Обами. При цьому Херцог вказав, що німецькі політики також не відрізняються наївністю і "навряд чи в США дізналися будь-що цікаве" з їх телефонних розмов. "Вже в ті часи, коли я був головою держави, ми не обговорювали по телефону найважливіше", - зазначив екс-президент, який займав вищий державний пост в 1994-1999 роках, повідомляє ІТАР-ТАСС.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Заява спікера Джонсона нарешті підкріплена його рішучістю винести на голосування 60 мільярдів доларів допомоги від США Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.