Міжнародний суд відмовив у розслідуванні злочинів війни в Афганістані
- Подробиці
- Опубліковано 14.04.2019 00:02
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1659
Міжнародний кримінальний суд одноголосним рішенням панелі суддів відхилив запит про продовження розслідування можливих воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Афганістані, включаючи ті, які, за заявами, могли вчиняти американські збройні сили та ЦРУ. Відповідне рішення було опубліковано у п'ятницю, повідомляє «Голос Америки».
У рішенні судді визнали юрсдикцію суду з цього питання, а також серйозність правопорушень, про які йшлося у документах, наданих прокурором Фару Бенсуда. Все ж, судді зазначили, що «поточні обставини ситуації в Афганістані надзвичайно обмежують можливості для успішного розслідування та переслідування».
Деякі захисники прав людини розкритикували це рішення суду, пише NPR. Зокрема, Парам-Піт Сінгх з організації Human Rights Watch стверджує, що «це надсилає порушникам небезпечний сигнал, що вони можуть стати просто недосяжними для закону, якщо не будуть співпрацювати».
США позитивно оцінили рішення суду. «Ми вітаємо це рішення і підтверджуємо нашу позицію, що Сполучені Штати вимагають від американських громадян дотримуватись найвищих правових та етичних стандартів», - йдеться в заяві Білого дому, виданій у п'ятницю.
«З самого часу створення Міжнародного суду, США неодноразово відмовлялись долучатись до нього, через широкі та непідзвітні повноваження його прокурорів, загрозу, яку він становить для американської безпеки та інші недоліки, які роблять його незаконним», - йдеться в заяві США.
У службі Бенсуди відповіли виданню The Guardian, що їх не розчарувало рішення і вони будуть і надалі «аналізувати його та його наслідки і розглядати всі можливі правові засоби».
Прокурор Фату Бенсуда (у центрі). Фото АР
Також з цієї категорії...

В Германии начался судебный процесс...
20 авг. 2012 г.

Владимир Путин о приговоре Pussy...
7 окт. 2012 г.

Клімкін в ООН прямо заявив...
24 февр. 2015 г.
Набираючі популярність...

Як українці годують чиновницьку касту:...
28 апр. 2025 г.

Депутат Київради Вікторія Кустова: Леонід...
5 авг. 2025 г.

За 12 тисяч доларів переправляв...
10 сент. 2025 г.
Останні новини
17.09.2025 10:16
Збито та подавлено 136 ворожих БпЛА17.09.2025 09:08
1020 кацапів подохло минулої доби на українській землі16.09.2025 11:16
Збито та подавлено 89 ворожих БпЛАПолковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан з ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 17 вересня обговорили такі теми:
Коментарі