mogno vse

У Києві відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка

fond franka1

 
Сьогодні, 24 вересня 2015 року, в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка. Премія започаткована Міжнародним фондом І.Франка, який було створено у червні 2015 року за ініціативи внука Великого Каменяра - Роланда Франка.


До Правління Фонду увійшли як українські, так і зарубіжні вчені з Лондона, Відня, Мюнхена, Варшави і Седльця.

Як розповів на прес-конференції Голова Правління Фонду Роланд Франко, мета організації – популяризувати та сприяти всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, спонукати учених з різних країн світу до проведення активних гуманітарних досліджень у галузі суспільних наук та україніки.

«Ми створили Міжнародний фонд для популяризації Франка не тільки в Україні, але й у світі. Планів у нас дуже багато. Крім того, 2016 рік є ювілейною річницею: 160-а річниця з Дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка»,- розповів Роланд Франко.

Проректор Львівського національного університету ім. І.Франка Ярослав Гарасим наголосив: «Франко був добре обізнаним з найновішими здобутками тодішньої гуманістаристики, тому Премія має реагувати на появу новітніх, знакових досліджень в соціально-гуманітарній галузі сучасності».

Під час презентації Премії директор Фонду Ігор Курус зазначив, що кожного року, 27 серпня, в день народження Івана Франка, відбуватиметься урочисте нагородження лауреатів. Міжнародне журі буде сформоване з вітчизняних та зарубіжних вчених, які обиратимуть лауреатів в двох номінаціях - за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук та за вклад у розвиток україніки. На здобуття Міжнародної премії Івана Франка можуть претендувати науковці з усіх країн світу, які працюють в галузі суспільних наук та україніки.

Ігор Курус також повідомив, що преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків прихильників наукової спадщини Івана Франка і на сьогодні становить близько 500 тисяч гривень.

fond franka2

У презентації також взяли участь: Віталій Шевченко, журналіст, письменник, народний депутат України ІІ-ІV скликань, член Правління Фонду; Іван Драч, Герой України, поет, драматург, сценарист, член Правління Фонду; Михайла Шалата, кандидат філологічних наук, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, член Правління Фонду.

***
Міжнародний фонд Івана Франка – недержавна благодійна організація. Діяльність Фонду спрямована на підтримку розвитку україніки та суспільних наук, просування та популяризацію наукового та творчого доробку Івана Франка. Першочерговим і основним завданням Фонду є заснування та реалізація Міжнародної Премії Івана Франка та сприяння її світовому визнанню.

Міжнародна премія Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців у галузі суспільних наук та україніки. Основним критерієм відбору претендентів на присудження Премії є виняткова професійна компетентність у своїй галузі та міжнародний рівень наукових досягнень не залежно від статі, релігійних вподобань чи національності. Нагорода присуджується за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук, за вклад у розвиток україніки, видатні успіхи у цих галузях науки, конкретне особливе відкриття, дослідження чи видатний твір, які були оприлюднені чи досягнуті у попередньому році.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

На Луганському напрямку ситуація залишається напруженою поблизу населеного пункту Кримське, де окупанти не полишають спроб відкинути позиції ОС від Бахмутської траси

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2018.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.