​Попереджено незаконну забудову столичної «Микільської слобідки» в прибережній смузі Дніпра. Рішення Верховного Суду


Від незаконної забудови захищено землі в історичній місцевості «Микільська слобідка» на березі Русанівської протоки Дніпра.

Про це інформує Офіс Генерального прокурора.

Верховний Суд поставив крапку у судових спорах між територіальною громадою Києва та будівельним підприємством. Остаточно відмовив у поновленні договору оренди земель, що надавалися під забудову.

Мова йде про дві комунальні земельні ділянки загальною площею 1,2 га по вул. Микільсько-Слобідська у Дніпровському районі столиці. Вони знаходяться в межах прибережної захисноï смуги та входять до території пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпро».

Товариство орендувало спірні землі для будівництва багатофункціонального комплексу. Коли строк дії договору закінчився – забудовник звернувся до Київської міської ради з пропозицією продовжити договірні відносини. У цьому йому відмовили, оскільки вимоги законодавства про оренду землі порушувалися.

Ймовірність будівництва об’єктів нерухомості на «Микільській слобідці» неодноразово викликала суспільний резонанс. Активісти та громадські організації проводили акції протесту, озвучували у численних публікаціях медіа свою однозначну позицію проти забудови.

Незважаючи на думку киян, товариство у 2020 році звернулося до суду з позовом про визнання поновленим договору оренди землі. Господарський суд міста Києва позов задовольнив.

На цьому етапі з метою захисту інтересів громади у сфері водного та пам’яткоохоронного законодавства прокуратура вступила у справу.

Апеляційний суд підтримав обґрунтовані доводи прокурора та учасників справи, скасувавши вигране забудовником рішення суду.

Попри це, товариство не полишало своїх намірів забудувати цінні для територіальної громади Києва землі та звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду. За результатами судового розгляду її залишено без задоволення, а рішення апеляційного суду про відмову у позові – без змін.

Недобросовісні забудовники хотіли використати унікальний ландшафт та історичну місцевість у спосіб, що може її знищити, а громадян позбавити доступу до Русанівської протоки.

Також це є прикладом забезпечення справедливості при використанні земель як національного багатства.

Довідково:

«Микільська слобідка» – історична місцевість на лівому березі Києва, пік розвитку якої припав на першу половину XX століття. Тут розташовувалося поселення неоліту Дніпро-Донецької культури. Ця територія згадується з XV ст. як «земля напівкнязівська».

Спірні земельні ділянки перебувають під охороною Водного та Земельного кодексів України, оскільки розташовані в межах прибережної захисної смуги лівого берега р. Дніпро.

Землі водного фонду не можуть передаватись у приватну власність та у користування для інших цілей, ніж визначених законом. Також на них заборонено будівництво багатоповерхових будинків.

Збереження цих земель є важливим для належного функціонування всіх елементів довкілля та життєдіяльності людини.

Фото gp.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.