Рада ухвалила закон, що дає можливість росіянам та корупціонерам інкогніто купувати українські підприємства
- Подробиці
- Опубліковано 15.05.2018 18:07
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1032
Сьогодні, 15 травня, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» №6141, який дає можливість приховати інформацію щодо кінцевого бенефіціара-покупця будь-якої державної чи приватної акціонерної компанії. Це фактично дає можливість будь-кому інкогніто скуповувати українські облігації внутрішньої державної позики та інші цінні папери, через які приватизують українські державні підприємства, пише Центр протидії корупції.
На ухвалення закону в редакції, яка дозволила приховати інформацію про кінцевого власника офшора, який купив цінні папери, особисто наполягав Олег Ляшко та депутат від Опоблоку Олександр Долженков. Лише в такій редакції законопроект отримав необхідні для проходження голоси Радикальної партії та Опоблоку.
Відповідно до закону №6141 корупціонери, російський бізнес та будь-хто інший можуть таємно заходити в Україну. Українські банки позбавляються обов’язку ідентифікувати реальних власників цінних паперів, якщо їх представлятимуть закордонні банки.
Якщо зараз українські банки зобов’язані ідентифікувати саме кінцевого бенефіціара, то із вступом у дію цього закону вони матимуть справу з номінальними власниками, наприклад, кіпрським банком. Інформація ж про реального власника знаходитиметься виключно в іноземному банку, який представлятиме інтереси «офшора-інвестора». Щоб отримати інформацію від іноземного банку про реального власника активів, НАБУ, СБУ чи ГПУ доведеться робити офіційний запит про правову допомогу. Розкриття інформації про бенефіціарів відтепер займатиме від 6 місяців.
«Щоб купити українські цінні папери чи державні підприємства, корупціонерам чи росіянам тепер достатньо буде найняти кіпрського юриста, який відкриє рахунок, наприклад, в Австрійському банку і Австрійський банк купуватиме в Україні цінні папери від імені офшора, — пояснює Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції. — В Україні інформація про реального бенефіціарного власника цього офшора не зберігатиметься. Правоохоронні органи будуть витрачати роки на її пошук по світу, а тим часом стратегічні державні підприємства чи державний борг будуть скуплені корупціонерами чи росіянами».
Проте варто згадати, що саме великі міжнародні банки дуже часто є й найбільшими відмивачами грошей. Нещодавно один з найбільших світових банків, Deutsche Bank, оштрафували на рекордні 630 мільйонів доларів за відмивання 10 мільярдів доларів російських олігархів. Також потрібно згадати, що у свій час структури цього банку у своїх схемах відмивання коштів використовував олександр янукович.
Законопроект порушує Міжнародні стандарти з протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення (Рекомендації FATF), зокрема рекомендацію 10, яка визначає необхідність «визначення вигодоодержувача і вжиття відповідних заходів для перевірки його особи таким чином, щоб фінансова установа була переконана в тому, що вона знає, хто є вигодоодержувачем». У разі залучення номінальних утримувачів до фінансових операцій FATF встановлює вимогу обов’язкової наявності у фінансових установ достовірної інформації про вигодоодержувачів (бенефіціарних власників) рахунків.
Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»
Також з цієї категорії...

Российские танки завозят в Луганск...
29 июн. 2014 г.

Порошенко повідомив про Мінські домовленості
12 февр. 2015 г.

Свій візит до «Сбербанку росії»...
3 сент. 2016 г.
Набираючі популярність...

Тимошенко судять за принципами «єнакіївської...
25 июн. 2012 г.

Біля Адміністрації Президента відсвяткували «кінець...
20 дек. 2012 г.

Якщо США не нададуть Україні...
3 июл. 2025 г.
Останні новини
03.07.2025 21:56
Цей рік будемо згадувати з полегшенням, що завершився03.07.2025 12:10
Знешкоджено 40 ворожих БпЛА03.07.2025 12:04
1000 кацапів подохла минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 3 липня обговорили наступні теми:
Коментарі