​«Нові схеми» «євробляхерів» і консульське скиглення

Відразу два ЗМІ просили прокоментувати «нові схеми» «євробляхерів» для уникнення розмитнення автомобілів з неукраїнською державною реєстрацією. При цьому, ведучі радіо «Промінь» сьогодні були явно упереджені та достатньо агресивно настроєні до цієї категорії своїх співгромадян.


Справа в тому, що консул України у Варшаві десь публічно «поплакалась» про великі черги у неї в установі, а також на те, що нові підступи євробляхерів можуть створити проблеми під час голосування на виборах.

У чому справа?

Наскільки я зрозумів, наші громадяни, які масово мають посвідки на постійне проживання в суміжних країнах, почали ставати на консульський облік в консульських установах. Відмітка про тимчасовий чи постійний консульський облік в закордонних дипустановах України (відповідна печатка в їх закордонних паспортах) робить їх нерезидентами України з точки зору фіскальних служб. Зокрема, для української митної служби на цих громадян не поширюється вимога розмитнення особистого автотранспорту при в’їзді в Україну. Мовляв, раз вони зареєстровані в українських консульствах - значить, постійно проживають закордоном, а отже, в’їжджають в Україну тимчасово.

Абсолютно легальна схема. Кожен громадянин України має закріплене в Конституції та законодавстві право вибирати вільно місце проживання, а також право на свободу пересування.

Дозволи на постійне проживання закордоном - це не громадянство, а лише документ, що посвідчує місце постійного проживання громадянина України.

Українська влада спробувала обманути євробляхерів, протягнувши нове законодавство, яке, як виявилось, не так полегшило фінансову долю власників автомобілів на «бляхах», як дозволило значно зменшити вартість розмитнення дорогих авто. Ну, ось така політика - мовби піклуємось про усіх, але багатіють лише багаті.

Громадяни у відповідь знайшли цілком легальну схему не дати себе обманути.

Українська консул в Варшаві, в даному випадку, очевидно, через брак досвіду публічної комунікації, просто проявила себе, як частина цієї влади, - це ж легко і очевидно звинуватити у чомусь громадян. Насправді, великі обсяги роботи - це не причина для нарікань. Це причина радіти - тебе не скоротять.

Ну, а якщо серйозно, то постановка на консульський облік - це дуже проста, але безкоштовна операція. Це і злить консулів. Але навіщо злитися на закони своєї держави, особливо коли працюєш від її імені?

Ускладнення з виборами, які може породити ця ситуація, теж достатньо надумані. Так, дані про усіх, хто прийнятий на консульський облік, подаються в ЦВК, заносяться в реєстр виборців на закордонних виборчих дільницях. Це додаткова робота. Але якщо вона буде зроблена вчасно і коректно - жодних проблем: за місцем проживання в Україні ці громадяни будуть вилучені зі списків. Чи зможуть ці громадяни проголосувати закордоном в день виборів - нехай думають самі. Зрештою, участь у голосуванні у нас не є обов’язковою.

Консулам же потрібно не нарікати, що громадяни створюють для них проблеми (це як той пожежник - усе на роботі подобається, навіть спати можна вдень, але як пожежа, то хоч звільняйся), а вчасно ставити питання про забезпечення своєї діяльності - виділення достатніх ресурсів. Тоді, можливо, в якомусь місці в українській державі до когось і дійде, що спроба обману «євробляхерів» щодо обіцянки вмотивованої розумної ціни на розмитнення коштує значно дорожче, ніж комусь попервах могло здатися.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото Politeka



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.