​Музей історії польських євреїв у Варшаві ввів аудіопутівник українською

Музей історії польських євреїв «ПОЛІН» у Варшаві впровадив аудіопутівник українською мовою. Це спільний проект цього музею з Посольством України у Польщі та Українським інститутом. Українські аудіогіди у провідних музеях світу – це довгострокова програмна ініціатива Українського інституту, що передбачає введення систем аудіопутівників українською. Проект здійснюється для популяризації української мови та культури у світі, пише на сторінках сайту Польське радіо Тарас Андрухович.


Для постійної експозиції, що представляє 1000 років історії польських євреїв – від Середньовіччя до сьогодення – розроблено 200 аудіоекскурсій. Музей історії польських євреїв «ПОЛІН» став одним з перших у Польщі та Європі загалом, де введено україномовний аудіопутівник, - говорить посол України у Польщі Андрій Дещиця:

«Мені дуже приємно, що тепер у списку аудіопутівників по цьому прекрасному музею буде також й аудіопутівник українською мовою. Цей музей відвідує дуже багато туристів з України, дуже багато українців, які живуть, працюють, навчаються у Польщі, і тепер вони можуть більше і краще зрозуміти експозиції музею».

Аудіопутівник українською став дванадцятою доступною мовною версією звукових екскурсій Музеєм історії польських євреїв «ПОЛІН». Виконуючий обов’язки директора Музею історії польських євреїв POLIN Зиґмунд Стемпінський:

«Запуск аудіогіду українською мовою для нас дуже важливий. Важливий не тільки тому, що ми завжди були сусідами, що наша історія у багатьох моментах переплітається, прикладом чого є хоча б представлений тут дах синагоги з Гвіздця, але також тому, що українська громада у Польщі є дуже чисельною, вона цікавиться історією Польщі, вона для нас є дуже важливою групою, яку ми хочемо запросити до музею і полегшити їй відвідування музею та пізнання нашої спільної історії».

У найближчі вихідні аудіопутівником українською мовою у Музеї історії польських євреїв «ПОЛІН» можна буде скористатися безкоштовно.

Ініціативу україномовних аудіопутівників у провідних музеях світу було започатковано в 2018 році пілотним проектом Українського інституту у Національному музеї у Варшаві. Уже цього року аудіогіди українською будуть також доступні у Віденському Бельведері. Наступною країною, де буде впроваджена ініціатива, стане Німеччина.

Фото polin.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.