Екс-президенти Польщі закликали спростити адміністративні процедури для українських працівників та їхніх польських працедавців
- Подробиці
- Опубліковано 27.02.2020 20:20
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1596
Екс-президенти Польщі Броніслав Коморовський та Алєксандр Кваснєвський у спільній відозві щодо польської імміграційної політики закликали ввести прозорі адміністративні процедури, що забезпечать особисту та підприємницьку стабілізацію українцям, котрі працюють у Польщі, та їхнім працедавцям, повідомляє Польське радіо.
Броніслав Коморовський наголосив у вівторок на конференції у Варшаві, що цей заклик має привернути увагу до важливої і такої, що виходить за межі звичайного політичного календаря, проблеми польсько-українських взаємин. Він нагадав, що від січня цього року в Європейському Союзі відбулися зміни щодо працевлаштування українських громадян та їх виїзду на терен Євроспільноти.
«Ми, як Польща, мусимо відповісти собі на ряд важливих запитань щодо того, чи ми готові зіткнутися з проблемою конкуренції та відтоку важливих для польської економіки українських працівників», - сказав екс-президент.
На його думку, молоде покоління поляків та українців може збудувати «тканину прихильності між нашими народами» та дозволити «відірватися від різних болючих переживань історичного характеру та поганої спокуси дивитися на польсько-українські взаємини лише крізь призму історичних відносин». Він додав, що хоче, аби українці почували себе добре у Польщі, а також якомога ліпше працювали з вигодою для себе, України та Польщі.
Коморовський сповістив, що буде закликати до розв’язання «цілого ряду нерозв’язаних проблем», з якими стикаються українців. Він додав, що вони пов’язані, у першу чергу, із введенням простіших процедур під час одержання дозволів на працю.
На переконання Алєксандра Кваснєвського, «потрібно рахуватися з тим, що 21 століття буде часом великої, глобально міграції». Він вважає, що всі, хто вважає міграцію короткостроковою проблемою нинішньої політики, «глибоко помиляються». «Це довгострокове питання, що змінює соціальні структури та економічні питання», - ствердив екс-президент.
Він також оцінив, що Польща переходить у «новий етап» і має розуміти феномен мультикультуралізму. У той же час він заявив, що ані державні структури, ані поляки у своєму менталітеті не готові до цього мультикультуралізму та багатоетнічності.
У підписаному Коморовським та Кваснєвським заклику наголошується, що пріоритетом влади має бути «збереження динамічного економічного зростання, що був мірою успіху польської трансформації».
«Збереження високого темпу економічного зростання можливе, зокрема, завдяки мігрантам з України, котрі вибрали Польщу місцем праці, і нині все частіше також життя», - наголосили екс-президенти Польщі.
У заклику екс-президенти наголошують на відсутності стратегічних рішень польського уряду - у сфері відтоку з Польщі до Німеччини найбільш кваліфікованих працівників.
«Ми закликаємо негайно вжити заходів для розробки довготривалої імміграційної політики Польщі у співпраці з експертними центрами, а також колами економічного самоврядування та профспілками. Ми закликаємо якнайшвидше запровадити прозорі адміністративні процедури для громадян України, зацікавлених у влаштуванні на роботу в Польщі, та їхнім роботодавцям, що запевнять особисту та підприємницьку стабілізацію», - написали екс-президенти Польщі.
Екс-президенти Коморовський та Кваснєвський. Фото РАР
Також з цієї категорії...

У мережі опублікували оригінал виступу...
10 дек. 2015 г.

Министры обороны Швеции и Литвы...
19 февр. 2016 г.

Нідерланди висловили упевненість у ратифікації...
17 дек. 2016 г.
Набираючі популярність...

Дело Тимошенко – дело политической...
29 нояб. 2011 г.

«Я хочу…» Януковича - важнее...
16 мая 2012 г.

Партия регионов - народу: жаль,...
19 сент. 2012 г.
Останні новини
05.07.2025 12:56
МЗС Польщі протестує проти російських нападів на українців05.07.2025 10:49
Знешкоджено 292 ворожих БпЛА05.07.2025 10:44
1050 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 липня обговорили наступні теми:
Коментарі