Порошенку назвали чотири вимоги, невиконання яких має вести до відставки
- Подробиці
- Опубліковано 31.12.2015 10:05
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2204
Президент України Петро Порошенко забов'язаний посилити боротьбу із корупцією, або піти з посади. Про це у блозі, опублікованому інформаційною агенцією Reuters, пише Джош Коген (@jkc_in_dc у Twitter), колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку - USAID, який у час перебування на посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР, повідомляє Голос Америки.
Автор перераховує сумну статистику української корупції, яка у різні часи оприлюднювалась ЗМІ та міжнародними організаціями: 142 із 172 місць у світовому рейтингу Transparency International; зникнення з бюджету 12 мільярдів доларів на рік (про це повідомляла Al Jazeera); доля 1,8 мільярдів доларів позики МВФ Україні через «ПриватБанк» Коломойського; гальмування розслідувань справ Мартиненка та екс-міністра Злочевського з боку ГПУ.
«Найбільша корупція процвітає там, де перетинаються інтереси олігархів та урядовців. Невелика кількість олігархів контролює 70% економіки України і зуміла взяти під контроль та корумпувати українські політичні та судові інституції. У результаті створено «культуру безкарності», де політики, судді, прокурори та олігархи змовились в рамках корумпованої системи, яка вигідна усім, окрім звичайних громадян», - пише Коген у матеріалі під назвою «Корупція в Україні така, що посоромився би і нігерійський принц».
Експерт покладає особисту відповідальність за повільні темпи боротьби із корупцією та запровадження реформ на президента України і відзначає, що і після півтора роки перебування при владі той «відмовляється рішуче взятись за боротьбу із корупцією».
Коген відзначає, щоб не втратити підтримку Заходу та не допустити приходу до влади в Україні популістів, президент України Порошенко має негайно вдатись до 4 кроків.
1. Звільнити генпрокурора Шокіна.
Збереження останнім посади попри критику на його адресу з боку українських активістів та посла США, на думку Когена, можна пояснити лише тим, що Порошенко використовує останнього у своїх інтересах.
2. Продати свою бізнес-імперію
«Порошенко єдиний із найбагатших людей України, чия загальна вартість зросла минулого року, а банк, який належить йому, продовжує розширення у час, коли інші - закриваються. Одне з його підприємств також виграло великий суднобудівельний контракт, що є очевидним конфліктом інтересів», - пише оглядач, відзначаючи при цьому, що немає доказів того, що Порошенко використовує посаду для просування власних бізнес-інтересів.
3. Взятись за реальну боротьбу із корупцією
«Третій Майдан в Україні може статись, якщо українці не побачать, що впливових людей судять та саджають до в'язниці», - наводить попердження українських активістів.
4. Відправити Яценюка у відставку
«Яценюк заслуговує на значну похвалу за те, що проштовхнув болісні реформи в економіці та енергетичному секторі - завдання, яке він сам назвав «політичним самогубством» - але він дистанціювався від відповідальності за боротьбу із зловживаннями, заявивши серед іншого, що «не відповідальний за роботу прокурора.... судової системи». Яценюка і самого піздорюють у корупції, і це точно не те, чого президент мав би очікувати від другої людини держави», - пише Коген.
Прикметно, що минулого тижня відома американська дослідницька компанія Gallup оприлюднила результати опитування, проведеного в Україні з липня по серпень 2015-го року. Відповідно до них популярність президента України Порошенка нині вдвічі менша, ніж була у його попередника віктора януковича напередодні Євромайдану.
Рейтинг популярності президента України складає 17% (у януковича був 28%), причому Порошенко не є популярним у жодному із регіонів України.
Рейтинг довіри до уряду є ще меншим і становить 8% - відзначає Gallup. У компанії також заявили, що такий рівень підтримки уряду є одним із найменших, зафіксованих Gallup в Україні з 2006-го року.
Коментуючи результати дослідження, експерт дослідницького центру Carnegie Endowment for International Peace Балаш Ярабік назвав їх «серйозним попередженням для влади», але зауважив, що Україна просто не має альтернативи чинним керманичам.
Необхідно відзначити, що методологія дослідження викликала зауваження у деяких коментаторів, через те, що на мапі України, якою упорядники ілюстрували результати опитування, не було зображено Крим (де опитування і не проводилося - прим. ГА).
Втім, навіть такі назвали незадоволення українців владою нормальним явищем для країни, у якій наявна демократія.
Результати опитування прокоментував також і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, який нині працює у провідному американському аналітичному центрі Brookings Institution:
«Це є віддзеркаленням незадоволення суспільства повільними реформами та повільною боротьбою із корупцією», - відзначив у Twitter Стівен Пайфер.
При цьому, відповідаючи на питання «Голосу Америки», експерт відзначив, що «Україні зараз найменше потрібна політична криза».
«Чинний уряд має просувати реформи та боротьбу із корупцією», - сказав Стівен Пайфер у Twitter.
Також з цієї категорії...
В Египте оппозиция требует отмены...
23 дек. 2012 г.
С градоначальника Тбилиси потребуют залог...
24 февр. 2013 г.
На президента Венесуэлы Николаса Мадуро...
10 июн. 2013 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Міністра цифровізації Федорова відсторонили від...
24 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі