​У Туреччині партія влади програє на місцевих виборах. Хто може стати суперником Ердогана на наступних президентських перегонах?

Місцеві вибори у Туреччині стали найбільшою поразкою для провладної партії Справедливості та розвитку (ПСР) президента Реджепа Таїпа Ердогана з 2002 року. За підрахунками 99,9% голосів партія влади набрала 35,48%, а опозиційна Республіканська народна партія (РНП) 37,75%, повідомляє CNN Turk. Для опозиційної партії це найкращий результат з 1977 року, пише Голос Америки.

Представники РНП, зокрема, виграли змагання за посади мерів у ключових містах країни - Анкарі, Стамбулі, Ізмірі. Попередні підрахунки показують, що опозиція також отримує контроль над 35 муніципалітетами (усього 81).

Партія Ердогана програла на тлі інфляції, яка зростає в Туреччині, пише CNN. За офіційними даними, ціни зросли на 67%.

Результат став ударом для Ердогана, який є головним політиком Туреччини уже понад 20 років, пише The New York Times. Він використовував свою владу прем’єр-міністра, а потім президента, щоб розширити роль ісламу в суспільному житті та зміцнити статус Туреччини як економічного та військового гравця, іноді роздратовуючи США та союзників по НАТО, додає автор.

Критики побоювались, що Ердоган після переобрання президентом минулого року посилить свій вплив на уряд та підштовхне Туреччину до автократії, пише The New York Times. Та опозиція взяла на виборах реванш.

«Святкуючи нашу перемогу, ми посилаємо гучне повідомлення світові: занепад демократії тепер закінчується, - написав у мережі X переобраний мер Стамбула Екрем Імамоглу. - Стамбул є маяком надії, свідченням стійкості демократичних цінностей перед лицем зростання авторитаризму».

Імамоглу народився в невеликому селі в анатолійській провінції Ерзінджан. Він вперше став мером Стамбула в 2019 році. Торік він балотувався в якості віцепрезидента разом з опозиційним кандидатом в президенти Кемалем Киличдароглу. СNN пише, що тепер Імамоглу може стати потенційним суперником Ердогана на наступних президентських перегонах.

А от видання The Wall Street Journal вказує, що наступником Ердогана може стати співвласник Bayraktar - компанії, що виробляє БПЛА, відомі своїм застосуванням у війні в Україні.

Видання зазначає, що Сельчук Байрактар одружений із донькою президента Туреччини і є одним із найпопулярніших громадських діячів у своїй країні. Припускають, що він може балотуватися в президенти Туреччини, але все залежатиме від обставин.

«Можливо, я скажу так, але це залежатиме від обставин», - заявив Сельчук Байрактар в інтерв'ю The Wall Street Journal.

Та він уточнив, що не має наміру активно займатися політикою. Зазначив лише, що може балотуватися на пост президента, якщо «Ердоган його попросить».

Сельчук Байрактар успадкував компанію Bayraktar разом із братом Халуком після смерті батька — Оздеміра Байрактара. Він, як уточнює видання, був знайомий з Ердоганом з дитинства.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

На линии фронта произошло 131 боевое столкновение, очень высокая боевая интенсивность, враг напирает на Бахмутском и Авдеевском направлениях

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.