Не дитяча корупційна складова дитячого виховання

detsad1

 
Там, де є бюджетні кошти, завжди знаходяться бажаючі отримати їх у власне володіння у незаконний спосіб. Більшість чиновників, отримуючи доступ до розпоряджання грошима держави, в першу чергу, думають не про заклад, на який ці кошти виділено, і не про розвиток напрямку чи галузі, а шукають механізм, як би державні кошти перейшли з державної кишені до власної. У минулому України таких прикладів безліч: вишки Бойка, підручники Табачника, тендери Єфремова і т.п. Проте гроші роблять не лише у великих кабінетах. Корупційна складова отримання бюджетних коштів працює по усій вертикалі державних посадовців. І дитячі заклади – не виключення.


Так, наприклад, в Оболонському районі Києва існує чудовий дитячий заклад – ДОЕЦ. Цей дитячий центр батьки вподобали за гарну програму, чудове ставлення до дітлахів, різноманітність підходів до навчання малечі. Та останній час батьки в жасі: пішли чутки, що заклад будуть закривати. А все – через перевірку цієї структури правоохоронцями.

Здавалося б, чого працівникам силових структур шукати у скромному дитячому закладі, що керується бабцею, якій вже давно за сімдесят? Усім відомо: освіта нині в державі не в пошані, туди і так мало коштів дають, де там можна вкрасти і чому через це потрібно закривати заклад?

detsad2Проте, як розказували знервовані батьки, у Дитячому оздоровчо-екологічному центрі атмосфера давно не здорова. І напруга ця - не спадає вже більше року, оскільки чутки про закриття закладу продовжують розповсюджуватись.

Провівши певну перевірку, вдалося з’ясувати, що чутки розповсюджує директорка, якій би вже й правнуків доглядати, а вона все не хоче полишати насиджене місце. І все через те, аби батьки писали до усіх інстанцій та розповідали, що вона – найліпший та найкращий керівник і що треба і її лишити і заклад зберегти.

Що ж спонукає керівника до розповсюдження таких чуток? Відповідь банальна. Після перевірки закладу правоохоронними органами було розпочато досудове розслідування в кримінальному впровадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 статті 191 КК України щодо діяльності ДОЕЦу. А це вже – серйозно, адже ця стаття - це привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Частина друга 191 КК передбачає привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем. Специфіка цієї форми в тому, що майно, яким винуватий заволодіває, не ввірене йому, не перебуває у його безпосередньому віданні, але внаслідок службового становища суб'єкт злочину має право оперативного управління цим майном.

Зловживання службовим становищем як спосіб заволодіння майном означає, що особа порушує свої повноваження і використовує організаційно-розпорядчі або адміністративно-госнодарчі функції всупереч інтересам служби для незаконного і безоплатного обертання чужого майна: незаконно дає вказівку матеріально відповідальній особі, підлеглій їй, про видачу майна; отримує майно за фіктивними документами тощо. Наприклад, службова особа, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно отримує премії, надбавки до зарплати тощо.

Звісно, зрозуміло, чому нині директор цього закладу так нацьковує батьків, аби вони писали до інстанцій з приводу того, яка вона файна і що якщо її не зберегти на посаді, то закриють і сам заклад. Але ж не усі батьки такі довірливі. Коли підійдеш до дитячого садочку, в якому центр розташовано, то пробачиш зовсім не дитячі забавки: місця для куріння, розвалені паркани та розмальовані стіни. Що, директор цього не бачила і не бачить? Але, напевно, її завжди цікавило не стільки, який вигляд має приміщення, як те, як правильно використати свої можливості на цій посаді. І не дивно, що нині цим опікуються правоохоронці. Ось тільки питання до департаменту освіти КМДА: керівник ДОЕЦ отримала дві догани, має давно запенсійний вік, та й правоохоронці вже зацікавились діяльністю ДОЕЦу, а вона все ще очолює цей заклад. Невже у департаменті не знають про те, що відбувається у структурах, які їм підконтрольні? А можливо, треба поставити питання інакше? Наприклад: хтось із департаменту кришує цей заклад, бо був у долі?



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.