​Розстріл Майдану: ГПУ підозрює трьох колишніх високопосадовців МВС України

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами перевищення влади та службових повноважень колишніми службовими особами вищих органів державної влади та працівниками правоохоронних органів у період листопада 2013 року – лютого 2014 року, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту, а також за іншими фактами вчинення незаконної протидії протестним акціям.


Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Зокрема, надання колишніми службовими особами Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів, задіяним в охороні громадського порядку під час акцій протесту громадян, які відбувалися у центральній частині м. Києва у період грудня 2013 року – лютого 2014 року, за вчинення ними, в інтересах третіх осіб, дій з використанням наданої їм влади та службового становища, вчинених за попередньою змовою у складі організованої групи, пособництва заподіяння смерті більше двох осіб, вчиненого способом, небезпечним для життя багатьох осіб у складі організованої групи, а також незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту та заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості.

У ході досудового розслідування слідчими Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури повідомлено про підозру трьом колишнім високопосадовцям МВС України за ознаками злочинів, передбачених ст. 340, ч. 3 ст. 365 (в редакції Закону від 07.04.2011), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 121 КК України (в редакції Закону від 05.11.2009), ч. 5 ст. 27, п.п. 1,5,12 ч. 2 ст. 115 КК України (в редакції Закону від 05.11.2009).

Повідомлення про підозру здійснено за фактом системної реалізації організованої колишнім Президентом України – в. януковичем та іншими високопосадовцями країни перешкоджанню мітингів, зборів та демонстрацій громадян, яке виразилось у тому числі в розробці проектів постанов Кабінету Міністрів України, якими надано дозвіл на незаконне використання спецзасобів (гранат) виробництва рф для подальшої їх видачі працівникам правоохоронних органів, для застосування відносно учасників акцій протесту в м. Києві в лютому місяці 2014 року, а також координації (сприяння) дій працівників правоохоронних органів під час силових акцій відносно мітингуючих 18-19 лютого 2014 року в м. Києві, із застосування насильства та зброї.

Крім того, одному з підозрюваних повідомлено про підозру за фактом незаконного надання неправомірної вигоди (передача додаткових нелегальних коштів) працівникам правоохоронних органів з метою схилення їх до вчинення злочинів відносно учасників акцій протестів в м. Києві в 2013-2014 роках.

Станом на теперішній час двоє підозрюваних займають керівні посади в Національній поліції України.

Слідчими Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури спільно з працівниками НАБУ було проведено обшуки, де за місцем проживання одного з підозрюваних було виявлено та вилучено значну кількість цінностей (медалі), ноутбуки, чорнові записи, бойові припаси та інше майно.

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Фото Еспресо.TV



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.