mogno vse

Апеляційний суд підтримав рішення про дефективність офіційної веб-сторінки Мінприроди

6 листопада 2010 року Київський апеляційний адміністративний суд став на сторону громадськості і визнав офіційну сторінку Мінприроди як таку, що не відповідає порядку функціонування офіційних веб-сторінок центральних органів виконавчої влади.
 
 
Як повідомлялося раніше, 30 серпня 2010 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення по справі за позовом МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (Мінприроди) щодо його офіційної веб-сторінки. У своєму позові ЕПЛ посилалася на норми Оргуської конвенції про активне поширення екологічної інформації та норми чинного законодавства України у сфері екологічного інформування та порядку функціонування офіційних веб-сторінок центральних органів державної виконавчої влади. У позові йшлося про відсутність на сайті інформації про основні функції структурних підрозділів Мінприроди, про види і обсяги екологічної інформації, якою володіє відповідач, про міжнародні договори у сфері охорони довкілля і звіти про стан їхнього дотримання і виконання, про державні цільові програми у екологічній сфері. Також ЕПЛ вказувала на відсутність на сайті вільного доступу громадськості до останніх національних доповідей про стан навколишнього природного середовища чи будь-яких списків чи реєстрів, які ведуться відповідачем, зокрема, списків підприємств-забруднювачів, текстів дозвільних документів у відповідній сфері, і багато іншого.
 
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про незаконність бездіяльності Мінприроди щодо повноти та регулярності наповнення Інтернет-сторінки відповідача та зобов'язав останнього привести її у відповідність до вимог чинного законодавства.
 
Не погодившись із таким рішенням, Мінприроди України подало апеляцію, яка була розглянута судом 4 листопада цього року. Своїм рішенням суд апеляційної інстанції відкинув основний аргумент Мінприроди з приводу того, що у серпні 2010 року - за кілька днів до винесення рішення - офіційна веб-сторінка Мінприроди була оновлена, а судовий розгляд відбувався стосовно старої версії сайту. Апеляційний суд вказав, що і стара, і нова версії сайту є тим самим офіційним сайтом Мінприроди, і що новий веб-сайт не відповідає вимогам чинного законодавства у тому ж об'ємі, а відповідно рішення суду першої інстанції, винесене щодо нового сайту, є цілком законним і обґрунтованим.
 
Із оголошенням рішення апеляційного суду рішення суду першої інстанції вступило в законну силу. А це означає, що Мінприроди зобов'язано протягом одного місяця, тобто до 4 грудня 2010 року, подати суду звіт про виконання рішення, а саме про те, які Мінприроди вчинило дії для приведення його сайту у відповідність до вимог чинного законодавства України.
 
Єлизавета АЛЕКСЄЄВА, провідний юрисконсульт ЕПЛ


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби один боєць Об’єднаних сил отримав поранення. Наші захисники надали адекватну відповідь. За даними розвідки, вісім окупантів було знищено та двох поранено

подробнее

Опрос

За коррупцию - расстрел, тюрьма или штраф? Что лучше для Украины?

pp
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.