Суть проекту закону №6688 - це визнання терористами будь-якого журналіста чи блогера
- Подробиці
- Опубліковано 05.07.2018 13:20
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1615
Журналістська спільнота обурюються тим, що очолюваний Пашинським Комітет з питань національної безпеки і оборони підтримав законопроект №6688, внесений подружкою Пашинського Тетяною Чорновол, позаштатним співробітником Головного управління розвідки Міноборони Дмитром Тимчуком і скандально відомим шахраєм, якому через борги заборонений виїзд з України, Іваном Вінником.
Причиною обурення акул пера та гієн клавіатури є те, що цим законопроектом передбачається надання Службі безпеки України повноважень здійснювати позасудове блокування інформаційних ресурсів у випадку, якщо правнукам Дзержинського не сподобається зміст того чи іншого Інтернет-видання. А, між тим, нічого страшного в цій нормі немає.
І справді бо: я зараз перебуваю в Китаї, де нещадно блокується Фейсбук та інші блага цивілізації на кшталт Ютубу чи Гуглу. Але це мені аж ніяк не заважає дописувати на своїй фейсбук-сторінці, читати інші сторінки цієї соціальної мережі, дивитись фільми чи користуватись пошуковиком. Тому що будь-які блокування в Інтернеті елементарно обходяться.
Насправді цей законопроект спрямований на інше, а положення про позасудове блокування внесено в нього лише з метою відволікти увагу – на стадії першого читання після бурхливого обговорення його замінять на блокування Інтернет-видань лише за рішенням суду, що буде розцінюватись як величезна поступка влади на користь свободи слова.
Суть проекту закону №6688 – це запровадження нового визначення тероризму, а саме: «здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами». Тобто, в разі перетворення цього законопроекту на закон терористом буде вважатись будь-який журналіст або блогер, який, наприклад, критикуватиме Тетяну Чорновол за те, що вона сексуально обслуговує Сергія Пашинського в приміщеннях Верховної Ради. І вже достеменно технологічним тероризмом вважатимуться публікації про розкрадання в «Укроборонпромі» коштів державного бюджету.
А це означає, що за фактом кожної критичної публікації про діяльність народного режиму, СБУ матиме формальні підстави реєструвати кримінальне провадження та звертатись до суду з клопотанням про надання згоди на проведення негласних слідчих дій відносно автора статті. При цьому, запобіжний захід у разі повідомлення журналістові про підозру може бути лише один – тримання під вартою. Оскільки будь-які інші запобіжні заходи по справах такої категорії заборонені поправками, внесеними до КПК України в 2014 році.
Звісно, ніяких масових арештів журналістів і блогерів не буде. Та й чіпляти «антикорупційних» грантожерів СБУ не стане. Але ті з дописувачів, хто не має «даху» в європейських чи американському посольствах, після кількох викликів до СБУ призамисляться, чи варто писати на такі теми, а ті, хто «дах» має – потраплять під негласне спостереження.
Volodymyr Boiko, facebook.com
Фото from-ua.com
Також з цієї категорії...

Одесса: думали - захват или...
24 февр. 2013 г.

Аэропорт «Донецк» остался украинским
19 сент. 2014 г.

Кіберполіція викрила злочинну групу, що...
31 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Как стать миллионером в Украине...
24 мар. 2012 г.

Режим Януковича не має розуму...
17 июн. 2012 г.

Юлія Тимошенко: В країні Януковича...
1 окт. 2012 г.
Останні новини
01.07.2025 09:43
Знешкоджено 47 ворожих БпЛА01.07.2025 09:34
970 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 29 червня обговорили наступні теми:
Коментарі