​Американські поляки закликали Байдена надати Україні зброю та всю необхідну підтримку задля стримування агресії путіна

Президент Конгресу американської Полонії (КАП) Френк Дж. Спуля у листі до президента США Джо Байдена висловив стурбованість польсько-американської спільноти політикою росії. У контексті її агресивних дій щодо України американці польського походження стурбовані безпекою Східної Європи, повідомляє Польське радіо.


«З весни російська федерація значно збільшила свою військову присутність біля кордону з Україною. Зараз є повідомлення про 200 тис. солдатів, які загрожують вторгненням в Україну. Незалежно від концентрації військ, російська федерація розпочала дипломатичний наступ, спрямований на істотну трансформацію безпекової структури у Східній Європі», – зазначив Спуля.

Він наголосив, що минулого тижня мзс рф окреслило два договори, один із США, інший з НАТО, спрямовані на те, щоб залишити Україну в російській сфері впливу; більше того, вони заборонять членам НАТО, які приєдналися до Альянсу до травня 1997 року, розміщувати свої війська в країнах, які приєдналися до НАТО після цієї дати.

«Це завадить НАТО надавати ефективну допомогу Польщі, країнам Балтії та іншим країнам, які приєдналися до НАТО після травня 1997 року. Ми дуже стурбовані цим російським військово-дипломатичним наступом», - вказав голова КАП.

Конгрес американської Полонії рішуче виступає проти цих російських проектів, ворожих ідеям демократії, суверенітету та свободи. Він вважає, що адміністрація США не повинна розглядати можливість консультацій з росією на основі цих двох документів. Це означає, що питання безпеки членів НАТО з Центральної та Східної Європи може бути предметом перемовин. Як стверджує Спуля: не є.

«Крім того, Польща та східний фланг союзників по НАТО мають бути впевнені, що їхні голоси будуть повністю враховані в будь-яких дебатах з росією щодо України та безпеки регіону», – пропонує президент КАП.

Він наголошує, що його організація рішуче підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. Перед обличчям України, яка стоїть перед серйозною загрозою з боку росії, вона закликає передати Києву негайну та значну військову підтримку від США та НАТО. Передбачає теж значну військову та фінансову допомогу, а також прямі поставки зброї та військових технологій, які необхідні Україні для оборони, включаючи протитанкові та протиракетні боєприпаси.

«Америка не повинна залишати Україну перед обличчям загрози її незалежному існуванню. Ми також стурбовані тим, що напад на Україну може перерости в більший конфлікт. Тому ми впевнені, що посилення присутності військ США та НАТО в Польщі та на території інших східних союзників було б корисним для безпеки регіону», – наголошує Спуля в листі.

Він теж сприймає газопровід «Північний потік-2» як загрозу енергетичній безпеці Європи. Спуля пояснює, що це лише посилює вплив росії на Старий континент.

«Ми вже бачимо, як росія використовує свою енергетичну політику, щоб шантажувати своїх сусідів і Європейський Союз, перекриваючи або погрожуючи припинити експорт газу. Ми просимо вашу адміністрацію негайно ввести повні санкції щодо Nord Stream 2, як того вимагає закон. Скасування їх проти деяких суб’єктів, залучених до проекту, лише спонукає росію використовувати свою енергетичну політику для продовження агресивних зусиль для трансформації структури безпеки не лише у Східній Європі, а й у всьому вільному світі», – попереджає глава КАП у своєму листі, закликаючи Вашингтон твердо дотримуватися політики санкцій.

Лідер американської Полонії стурбований тим, що росія намагається скористатися важкими часами пандемії коронавірусу та економічними труднощами, щоб створити сферу свого впливу у Східній Європі шляхом ескалації агресивного дипломатичного наступу.

«Ми пам’ятаємо з історії, як політика умиротворення може призвести до агресії та конфлікту. Ми закликаємо вас рішуче протистояти ескалації росії, підтримуючи Україну, щоб вона могла протистояти вторгненню, і просимо вас зараз ввести санкції проти росії, щоб вона побачила сильний і об’єднаний альянс НАТО, налаштований захищати свій східний фланг», – закликав Спуля у листі до Байдена.

Він зазначає, що Конгрес американської Полонії, найвпливовіший голос майже 10 мільйонів американців польського походження з 1944 року, серйозно стурбований проблемами, порушеними в листі.

Фото PAP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

В отличие от предыдущих ночей, эта ночь выдалась неспокойной - противник опять атаковал нашу страну беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.