Судді маніпулюють, як наперстками, слуханнями справ Тимошенко

pech sud kasatsiya

 
Захисник екс-прем'єр-міністра України Олександр Плахотнюк припускає, що Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ завтра знову за надуманих причин перенесе розгляд його касаційної скарги на "газовий" вирок Юлії Тимошенко.


"Судові засідання – суду у Харкові і Вищого спеціалізованого суду у Києві – призначаються з різницею у один-два дні. Спочатку у Харкові, а потім – у Києві. Ці справи хтось намагається пов’язати між собою. І наслідки розгляду справи в одному випадку залежать від наслідків розгляду у іншому випадку", - сказав Олександр Плахотнюк сьогодні на прес-конференції у Києві, повідомляє byut.com.ua

Захисник нагадав, що представники державного обвинувачення у касаційній справі завжди мають рішення своїх колег з Київського районного суду Харкова у той час, як захисту ці рішення не надаються або надаються пізніше. При цьому Олександр Плахотнюк підкреслив, що участь підсудного у касаційному процесі не є обов’язковою і навпаки – присутність обвинуваченого при розгляді справи у суді першої інстанції обов’язкова.

"Можливість присутності Юлії Тимошенко у суді залежить від стану здоров'я – по Харкову, а по Києву взагалі не має ніяких перешкод для розгляду цієї справи. Тому хочеться вірити в те, що завтра Вищий спеціалізований суд перейде до розгляду і розгляне скаргу на вирок Печерського суду, але вже можна прогнозувати те, що відбудеться завтра. Враховуючи дату призначення розгляду справи у Харкові, я гадаю, що завтра, скоріш за все, знову буде перенесення слухань і наступною датою стане або 24, або 26 липня – це як раз після дня слухань у Харкові", - пояснив він.

Олександр Плахотнюк також повідомив, що Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ у повідомленні захисникам щодо завтрашнього засідання зазначив про необов’язковість їх присутності на процесі. "Це правильне формулювання. У будь-якій справі явка сторін не є обов’язковою, але тоді це зайве підтвердження того, що не є обов’язковою участь Юлії Тимошенко у розгляді скарги касаційним судом", - зазначив захисник.

На його думку, затягування касаційного процесу пов’язано з тим, що влада ще не визначилася з остаточним рішенням у цій справі. "Або ще не прийняте кінцеве рішення у цій справі, рішення, яке повинен прийняти суд, хоча це звучить абсурдно. Мені здається, що суд ще не знає, що робити з цією справою. Це перше. А друге – перше слухання було призначено на 15 травня. Суд практично у цей день повинен був прийняти рішення. На сьогоднішній день призначено справу на 12 липня. Фактично 2 місяці суд затягує справу. Це свідчить лише про те, що хтось дуже не хоче, щоб ця справа виходила на розгляд Європейського суду", - вважає Олександр Плахотнюк.

Нагадаємо, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ у січні 2012 року прийняв до розгляду скаргу захисника екс-прем'єра Олександра Плахотнюка на незаконність вироку Печерського районного суду Києва за нібито зловживання службовими повноваженнями під час укладення газових контрактів з Росією у 2009 році.

Вищий спецсуд повинен був розпочати розгляд скарги 15 травня, але з того часу його засідання переносилися на 26 червня та 12 липня за клопотаннями сторони державного обвинувачення, яка "занепокоєна" дотриманням права Юлії Тимошенко бути присутньою у суді. З 15 травня прокурори вимагають особистої участі екс-прем'єр-міністра у касаційному процесі, нехтуючи її заявами щодо розгляду справи за її відсутності.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.