mogno vse

Міністр МВС лобіює законопроект Банкової про протести – правозахисники

z protesty

 
Міністр внутрішніх справ долучився до реанімації скандального законопроекту про протести в Україні. Про це, після виступу з трибуни парламенту Віталія Захарченка, заявили в Інституті економіко-соціальних досліджень «Республіка» – членській правозахисній організації Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), повідомляють «Конфлікти і закони».


Посилаючись на порівняльну таблицю редакцій законопроекту, правозахисники стверджують, що ухвалення такого закону призведе до різкого збільшення неправосудних судових заборон мирних зібрань та випадків кримінального переслідування протестувальників в Україні.

«В Адміністрації Президента зараз прагнуть реанімувати скандальний законопроект №2450, спроби ухвалення якого неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. Хоч на Банковій і дещо причепурили новий текст, він продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні», – каже голова Інституту «Республіка», правозахисник Володимир Чемерис.

Нагадуємо, що прес-служба Президента України Віктора Януковича нещодавно повідомила, що допоміжний орган при Президентові України – «Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства» – схвалив текст пропозицій щодо проекту Закону «Про свободу мирних зібрань» та звернувся до Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту. За словами Радника Президента та Голови «Координаційної ради» Марини Ставнійчук, законопроект розроблений безпосередньо «Координаційною радою», а також є «підготовленим громадськістю» і «продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством».

«Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань», – каже Володимир Чемерис.

Як заявляють в Інституті «Республіка», «законопроект Ставнійчук» пропонує узаконити обов’язок повідомляти владу про протест за два дні та можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання. «Законопроект Ставнійчук» також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі «невідкладність» свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні.

«Як показує вітчизняна судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання», – каже голова Інституту «Республіка», правозахисник Володимир Чемерис, а також додає, що про самі «спонтанні зібрання» в проекті також прописаний обов’язок повідомляти владу.

Нагадуємо, що законопроект №2450(0918) («Про порядок організації і проведення мирних заходів») у 2009 році був прийнятий українським парламентом в першому читанні та неодноразово доопрацьовувався в профільному Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Спроби ухвалення різних редакцій законопроекту також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. В 2013 році парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект, фактично визнавши його «політичним мерцем».

За інформацією члена Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Михайла Каменєва, за останні 13 років в Верховній Раді було зареєстровано аж 11 різних варіантів спеціального закону про протести в Україні, і лише раз – в 2005 році – законопроект був ініційований правозахисниками. Правозахисник також каже, що в країнах СНД (Росія, Білорусь, Казахстан, Азербайджан та ін.) склалася негативна практика застосування та практика поступового законодавчого погіршення спеціальних законів про мирні зібрання. Спеціальних законів про протести, окрім України, немає в Норвегії, Ірландії, Великобританії, Швейцарії, США та Канаді.

Таблиця «еволюції» окремих положень законопроекту 2450 в «законопроект Ставнійчук» - http:// zmina.org.ua/2013/05/tablytsya-evolyutsiji-okremyh-polozen-zakonoproektu-2450-v-zakonoproekt-stavnijchuk.

«Законопроект Ставнійчук», наданий керівником Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Денисом Іванеско, можна завантажити тут – http://zmina.org.ua/wp-content/uploads/2013/04/Law_PresidentialAdministration.pdf.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дуже хороший репортаж hromadske.ua з Лефортовського суду по обранню запобіжного заходу нашим українськими військовополоненими. Подивіться! І молодці російські адвокати

подробнее

Опрос

За коррупцию - расстрел, тюрьма или штраф? Что лучше для Украины?

pp
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.