​Лондон заперечує попереджувальну стрілянину російського судна і бомбометання на шляху есмінця Defender у Чорному морі

У Лондоні 23 червня заперечили твердження росіян про «попереджувальні постріли» з боку російського патрульного судна і про те, що російський військовий літак скинув бомби на шляху британського есмінця Defender, повідомляє Голос Америки.


У заяві британського міністерства оборони, поширеній у Twitter стверджується, що «Defender здійснював запланований перехід через Чорне море з Одеси до Грузії».

«Як і зазвичай на цьому маршруті, він увійшов у міжнародно визнаний коридор розподілу руху. Він безпечно вийшов з того коридору о 09:45 за британським часом. Як і зазвичай, російські судна супроводжували його проходження і йому дали знати про навчальні маневри далі у тій місцевості», - сказано від імені британського міністра оборони Бена Воллеса.

Натомість російські ЗМІ цитують міністерство оборони у москві, яке стверджує, що британський есмінець «перетнув державний кордон російської федерації» і що він буцімто не реагував на російські попередження у зв’язку з цим.

Згідно з твердженням москви, російський сторожовий корабель тоді «вистрелив на знак попередження», а російський бойовий літак «здійснив попереджувальне бомбометання по курсу руху есмінця».

Британське міністерство оборони наголосило, що корабель Defender рухався в українських водах Чорного моря, і додало: «жодні постріли не були спрямовані в бік есмінця Defender, і ми не визнаємо твердження, що на його шляху були скинуті бомби».

москва стверджує, що інцидент відбувся поблизу мису Фіолент біля українського Кримського півострова, який росія окупувала і з 2014 року проголошує своєю територією, а також претендує там на прибережні води.

Більшість країн світу не визнають російську анексію Криму.

За інформацією Голосу Америки, британський коментатор Марк Ґалеотті, оцінюючи інцидент, каже, що ситуація є ознакою «позування» росіян з метою «показати силу» стосовно британського корабля.

Він нагадує, що згідно з міжнародними законами води біля Криму «звичайно ж не російські, оскільки анексія не визнана».

«Стверджуючи, як вони робили й раніше, про «вигнання» британського флоту з допомогою своїх агресивних дій, розмови про попереджувальні постріли можуть бути повною, або частковою вигадкою (це було б не вперше), або це може бути правда. Але в будь-якому випадку це демонструє не силу, а слабкість», - вважає Ґалеотті.

Есмінець Defender. Фото twitter.com/UKinUkraine



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

На линии фронта произошло 131 боевое столкновение, очень высокая боевая интенсивность, враг напирает на Бахмутском и Авдеевском направлениях

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.