mogno vse

Вибори в проблемних округах: парад двійників і нечуване збіговисько кандидатів

vibory problemni

 
Рекордна кількість кандидатів у 223 (66) та 94 (82) виборчих округах і засилля кандидатів-однофамільців у 4 з 5 округів – особлива ознака виборів у 5 «проблемних» округах. Про це 18 листопада на прес-конференції розповіли активісти Громадянської мережі ОПОРА та оприлюднили проміжний звіт до екватора виборчої кампанії в округах № 94, 132, 194, 197, 223, у яких ОПОРА місяць тому розпочала кампанію спостереження, повідомляють «Конфлікти і закони» з посиланням на прес-службу ГМ ОПОРА.


Виборча кампанія в 5 проблемних округах досягла екватору, за цей час не було зафіксовано значних чи системних зловживань з боку кандидатів, представників органів влади, які можуть вплинути на результати голосування. У 4 з 5 округах жоден кандидат-самовисуванець чи представник партії влади, який на минулих виборах входив до пари основних претендентів на депутатський мандат, не подавав документів до ЦВК.

Станом на 17 листопада ЦВК зареєструвала 189 кандидатів в депутати. Це суттєво перевищує максимальну кількість кандидатів-мажоритарників, яка була зафіксована на чергових парламентських виборах 2012 року у ОВО № 95 (м. Ірпінь, Київська область) і становила 48 осіб. Середня ж кількість кандидатів у межах одного округу в 2012 році складала 14 осіб, проти 38 на цьогорічних повторних виборах. Наслідком цього може стати збільшення попередньо передбачених обсягів державного фінансування передвиборчої агітації.

У ОВО № 223 документи на реєстрацію, окрім кандидата від ВО «Свобода» Юрія Левченка, подали ще два Юрія Левченка. Також в останній відведений законом день документи до ЦВК подали лідер руху «Кияни передусім!» Віктор Пилипишин (шляхом самовисування) та його двійник. У ОВО № 94 зареєстровано два двійника кандидата від ВО «Батьківщина» Віктора Романюка, а також двійники відомих політиків, які розглядалися як потенційні кандидати на повторних виборах 2013 року: два Сергія Власенка і один Остап Семерак.

Через велику кількість кандидатів-«двійників» можуть виникнути складнощі у виборчих комісій, якщо розпочнеться масовий процес відмови від реєстрації кандидатів за їх власним бажанням. Відповідно, необхідно буде проставити штамп «вибув» напроти кожного прізвища у бюлетені, що є додатковим навантаженням на виборчі комісії та може призвести до помилок та псування бюлетенів. Окрім того, виборці можуть бути введенні в оману через непоінформованість про роль «двійників» у виборах. На практиці, в Україні кандидати-однофамільці можуть відбирати у своєї пари до 3 % голосів.

Завдяки застосуванню нової процедури жеребкування, ЦВК вдалося забезпечити значно ширше представництво партій у складі окружних виборчих комісій, ніж це було на чергових парламентських виборах. На повторних виборах 86 % партій (36 з 42), які брали участь у жеребкуванні, отримали право на представництво в ОВК, тоді як в 2012 році лише 19 з 81 партії (що становить 23 %).

Масові ротації серед членів ОВК можуть стати критичною проблемою. Станом на 8 листопада 2013 року партіями-суб’єктами виборів було замінено 45 членів ОВК, що становить 50 % від їх загальної кількості. Склад ОВК № 132 і № 194 оновився на 78 %, ОВК № 94 – на 44 %, ОВК № 223 – на 39 % і лише в ОВК № 197 було змінено 11 % членів. Якщо така тенденція буде зберігатися, то до дня голосування кількість замін перевищить безпрецедентний показник 2012 року – ротації на рівні 60 %. ЦВК вже провела спеціалізоване навчання для членів ОВК, тому наступні заміни знижуватимуть ефективність навчання та негативно вплинуть на якість організації виборчого процесу в округах.

Активісти ОПОРИ акцентують на тому, що на повторних виборах виборці цілком безпідставно позбавлені можливості вільно ознайомитися з податковими деклараціями кандидатів, хоча на чергових виборах 2012 року вони мали таку можливість. Відсутність обов’язку для кандидатів подавати при реєстрації податкові декларації різко контрастує із задекларованим у Законі «Про вибори народних депутатів України» принципом публічності і відкритості виборчого процесу (п. 2, ст. 11).Комментарии

  +0 #1 свой человек 18 нояб. 2013 г., 18:01:59
Одно слово - двуликие анусы

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Унаслідок підступних ворожих обстрілів протягом минулої доби однин військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення. За даними розвідки, трьох окупантів було знищено

подробнее

Опрос

За коррупцию - расстрел, тюрьма или штраф? Что лучше для Украины?

pp
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.