Україну чекає доля Хорватії, а югославський варіант чекає на Росію
- Подробиці
- Опубліковано 18.03.2014 17:29
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 10696
На Україну чекає югославський сценарій. В тому сенсі, що наша країна може повторити долю однієї з держав колишньої СФРЮ. Таку думку «Конфлікти і закони» висловив директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко.
«Мова про Хорватію. Свого часу ця країна мала подібну з кримською проблему – на північно-східних теренах Хорватії в 1991 році було створено сепаратистську республіку Сербська крайна з центром у місті Кнін, яку підтримував уряд Югославії. Попри підтримку з боку Заходу, хорвати змогли взяти під контроль крайну лише за допомогою власних збройних сил в 1995 році. Багато хто звинувачував хорватів в етнічних чистках, але незабаром Хорватія стала туристичною перлиною Європи, вступила до ЄС і НАТО, а генералів-організаторів операції проти сепаратистів міжнародний трибунал повністю виправдав. Схоже, що Україна може повторити саме цей шлях, якщо Захід не допоможе в мирний спосіб взяти Крим під контроль. Досвід Хорватії свідчить, що якщо не церемонитися з сепаратистами, то за деякий час можна стати цілісною, успішною країною, яку поважає весь Світ. Певен, Україну теж чекає успіх, можливо, все складеться саме за хорватським сценарієм», - каже політолог.
«Щодо Росії, то на неї чекає доля Сербії, яка втратила і Чорногорію, і Косово. Так завжди буває з країнами, якими керують диктатори, що бажають розширити свою територію за рахунок сусідів», - підсумував директор ОПАД.
Також з цієї категорії...

Трамп підписав закон про посилення...
2 авг. 2017 г.

New York Times опублікувала запитання,...
1 мая 2018 г.

У США вшановують пам'ять жертв...
11 сент. 2018 г.
Набираючі популярність...

Янукович миру: YES, Юле –...
17 сент. 2012 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
3 июн. 2025 г.

Знешкоджено 75 ворожих БпЛА
3 июн. 2025 г.
Останні новини
03.06.2025 10:50
1100 москалів подохло минулої доби на українській землі03.06.2025 10:45
Знешкоджено 75 ворожих БпЛА02.06.2025 09:18
Знешкоджено 52 засоби повітряного нападу02.06.2025 09:08
1140 кацапів подохло минулої доби на українській землі01.06.2025 08:50
1230 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 30 травня обговорили наступні теми:
Коментарі