Політики - дійсно заслужені військовослужбовці? Чи Міністр оборони зловживає?

potribna zbroya

 
Наприкінці лютого набула популярності ініціатива громадян, які прагнуть рівних прав на збройний захист, звертатися до міністра оборони України із заявами про надання «нагородної» зброї.


Зразок заяви було розміщено на веб-порталі УАВЗ після того, як міністр оборони України «заохотив» громадянина України Яценюка Арсенія Петровича американською нагородною зброєю «Tommy Gun». Також варто пригадати роздавання без жодного обліку вогнепального «нагородної» зброї міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим.

Нагадаємо, що накази про нагородження зброєю не містять жодного формулювання, за які особливі заслуги громадяни Арсеній Яценюк та Ігор Кононенко (поза їх службовою діяльністю, за яку вони отримують державну зарплату) отримали нагородну зброю. Отже, такі ж права мають всі громадяни (ст.ст. 22 і 24 Конституції України).

Вже цього тижня почали надходити перші відповіді Міністерства оборони України на заяви громадян про видачу «нагородної» зброї. Очікувано Міністерство оборони України відмовилося видавати нагородну зброю громадянам, які звернулися з заявами. Відмова передати зброю мотивована трьома підставами:

1) відомча відзнака не є безоплатною передачею вогнепальної зброї, а лише заохоченням;

2) критерієм для заохочення є наявність певних заслуг та успіхів у військовій службі;

3) рішення про нагородження відомчими нагородами осіб приймається їхніми безпосередніми командирами (начальниками).

potribna zbroya1

Отже, Міністерство оборони визнало факт незаконності передачі і цивільного використання відомчої вогнепальної зброї для цивільних потреб. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про дисциплінарний статут Збройних Сил України» заохочення є важливим засобом виховання військовослужбовців і зміцнення військової дисципліни.

Таким чином, як з Листа Міністерства, так і з Закону «Про дисциплінарний статут ЗСУ» вбачається, що заохочення застосовується виключно до військовослужбовців за рішенням їх безпосередніх командирів. Логічно, що для того, щоб заохотити зброєю Арсенія Яценюка та Ігоря Кононенка, повинні мати місце три зазначені в листі МО підстави. Тож, справедливо виникають три запитання:

- чи відносяться громадяни Арсеній Яценюк, Ігор Кононенко та інші до відомства (ЗСУ, МО України), в межах якого може відбуватися заохочення відомчою нагородною?

- якщо це не дискримінація, то за наявність яких саме заслуг та успіхів у військовій службі громадяни А. Яценюк, І. Кононенко та інші були заохочені нагородною зброєю?

- чи були громадяни А. Яценюк та І. Кононенко представлені до нагороди зброєю їхніми безпосередніми командирами (начальниками)?

Щоб отримати відповіді на ці та інші питання пропонуємо всім, хто отримав відповідь від МО, зробити запит до МО (перейдіть за посиланням та завантажте зразок запиту). Відповідь повинна бути надана протягом 5 днів. Отримана інформація дасть змогу підготувати правові позиції для звернення до суду з позовом про визнання незаконним нагородження міністром оборони України зброєю осіб, які не є військовослужбовцями і не мають відповідних заслуг та успіхів, або довести те, що мала місце саме дискримінація. Також не виключено, що у зазначених діях міністра оборони можуть бути ознаки злочину. Та це вже компетенція правоохоронних органів, яким в нагоді може стати новітня історія України, у якій були прецеденти притягнення до кримінальної відповідальності міністрів за роздавання нагородної зброї.

p.s. Дякуємо всім, хто не залишився байдужим і написав лист до міністра. Крім всього іншого - це ваш інтелектуальний протест проти нерівності в реалізації права на самозахист, гарантованого статтею 27 Конституції України.

p.p.s. Усі юридичні документи готуються завдяки фундаторам ініціативи з юридичного захисту права на збройний захист.

Джерело: Українська асоціація власників зброїКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Неподалік Красногорівки ворог застосував міномет калібру 82 міліметри. Бойових втрат і поранень серед особового складу ОС не було

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.