Маріупольська журналістка Анна Мурликіна презентувала в офісі ОБСЄ у Відні книжку «Мариуполь: последний форпост»

obse murlykina

 
11 лютого 2016 року маріупольська журналістка, член медіа-профспілки Анна Мурликіна презентувала у Відні, в офісі представника зі свободи ЗМІ Дуні Міятович, книжку «Мариуполь: последний форпост». Книжка розповідає про події, коли у Маріуполі намагалися проголосити чергову сепаратистську народну республіку. Вона видана під загальною редакцією Анни Мурликіної. Крім того, Анна Мурликіна зробила презентацію «Російська пропаганда. Досвід регіональної протидії», повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України.


Маріупольська журналістка навела кілька описаних в книзі епізодів, коли російські журналісти виступали на боці бойовиків так званої ДНР. «Ви фашистські тварі», – так назвали журналістів 0629.com.ua «колеги», що працюють на сепаратистське Інтернет-телебачення Anna news. Вони прийшли до редакції з активістами «російської весни» і «донецької народної республіки» навесні 2014-го в супроводі двох репортерів каналу «Росія 24» з однією єдиною вимогою – або почати працювати на «ДНР», або припинити роботу в Маріуполі.

Такі візити взимку і навесні 2014 го відбувалися в редакцію незалежного видання ледь не щотижня. Проте, не дивлячись на постійні погрози і роботу практично в підпіллі, редакція працювала.

І результатом цієї роботи стала книга про те, як все починалося в Маріуполі, хто сіяв зерна сепаратизму у місті і чому це стало можливим.

У книзі, написаній на основі репортерських матеріалів журналістів інтернет-видання 0629 та спогадах людей, які пережили весь жах «російської весни» і вторгнення російських танків під Новоазовськом, немає пропаганди. У ній тільки особисто пережите.

Частина коштів від продажу книги спрямовується на реабілітацію двох маленьких маріупольчаннок: Меланії Абдурашитової, яка втратила ногу під час обстрілу Східного, і Наташі Лафазан, яка позбулася стопи після теракту в Сартані. Обидві дівчинки залишилися сиротами.

«Починаючи з 2004 року, масову свідомість населення в Донецькій і Луганській областях готували до того, щоб воно могло прийняти ідеї «русского мира», – сказала Анна Мурликіна у презентації «Російська пропаганда. Досвід регіональної протидії». – Лояльність досягалася шляхом фінансового впливу і психологічного впливу, що здійснювався не тільки через російські телеканали. Після Помаранчевої революції до проросійської пропаганди в Донбасі підключилися органи місцевої влади і церква. А якщо врахувати, що на той час як мінімум 60% населення дивилося виключно російське телебачення, то можна уявити, що творилося в головах людей на той час, коли в регіон прийшов «русскій мір».

Сайт 0629.com.ua виявився єдиним незалежним ресурсом в Маріуполі, який міг дозволити подавати об’єктивну інформацію про події 2014 року. Така позиція не могла залишитися непоміченою російськими пропагандистами.

На редакцію сайту спочатку намагалися чинити тиск з метою або припинити, або переформатувати його роботу. А коли це не вдалося, популярність сайту стали використовувати проти нього самого.

Голова харківської обласної організації Спілки журналістів України Олександр Голуб розповів про некоректну поведінку російських журналістів, які працюють в Україні. У липні 2015 року фермер Сергій Караптана (с. Андріївка Кличівського району Харківської області) дав інтерв’ю журналістам, які назвалися репортерами українського телеканалу «1+1».

Але виступу свого на «1+1» фермер так і не дочекався. Зате у середині грудня на каналі «Россия-1» з’явився 20-хвилинний фільм «Последний ресурс», автори якого використали лише окремі висловлювання Серія Караптана для обґрунтування свого висновку, що агросектор України скоро зовсім збанкрутує і на українців чекає голод.

Електронні звернення фермера на канал «Россия-1» не дали результату, керівництво його навіть приховує прізвища авторів фільму.

obse murlykina1

Виступи українських журналістів відбулися у рамках чергового круглого столу українських і російських журналістів, який традиційно проходить у Відні. В ньому беруть участь представники масових журналістських організацій Спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки і Союзу журналістів Росії.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За минулу добу втрат серед українських захисників не було. Наші воїни прицільним вогнем знищили двох окупантів та щонайменше двох поранили

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.