Міністерство торгівлі США скорочує імпорт російського урану, аби стимулювати нарощування видобутку урану в своїй країні
- Подробиці
- Опубліковано 15.09.2020 10:19
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2020
Міністерство торгівлі США у понеділок підписало проект угоди з російською держкорпорацією «росатом» про скорочення імпорту урану з росії протягом наступних 20 років, прагнучи стимулювати нарощування видобутку урану у США і розвиток американської ядерної енергетики, повідомляє «Голос Америки».
Документ є поправкою до прийнятої у 1992 році Угоди про припинення антидемпінгового розслідування щодо поставок урану з росії і продовжує домовленість до 2040 року, а також передбачає поступове скорочення квоти на імпорт урану з росії з 20 до 15 відсотків, починаючи з 2028 року.
«Якщо угоду буде затверджено, то вона буде сприяти відновленню переваги Америки у сфері ядерної енергетики і захистить вітчизняну промисловість від демпінгу російського урану», - сказав міністр торгівлі Уілбур Росс.
Прийняти поправку рекомендувала міжвідомча робоча групи з ядерного палива в зв'язку з занепокоєнням Вашингтона з приводу втрати лідерської позиції в ядерних технологіях. Ініціатива покликана послужити стимулом для американських виробників ядерної енергії і урановидобувних компаній, які страждають від нестачі інвестицій.
Поправка дозволить американським компаніям залишити у силі діючі контракти на закупівлю урану з росії.
Міністерство торгівлі планує доопрацювати поправку до 5 жовтня, а до 28 вересня буде приймати коментарі.
Президент Дональд Трамп створив робочу групу у липні минулого року після того, як відхилив запит американських урановидобувних компаній Energy Fuels і Ur-Energy про введення квот на внутрішнє виробництво урану, щоб захистити їх від іноземної конкуренції.
Уілбур Росс. Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Помста путіна: мзс росії викликає...
30 мар. 2018 г.

СБ ООН обговорить тему закритого...
8 окт. 2020 г.

Викривальні документи про офшори не...
5 окт. 2021 г.
Набираючі популярність...

Черговий економічний рекорд у зростанні...
25 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
26 апр. 2025 г.

1110 москалів подохло минулої доби...
26 апр. 2025 г.
Останні новини
26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській землі25.04.2025 22:05
Черговий економічний рекорд у зростанні цін в Україні...25.04.2025 19:24
А що, війна - не для всіх турбота?25.04.2025 08:36
1170 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі