У Білому Домі розповіли, про що Байден говорив із Сі Цзіньпіном - підтримка росії Китаєм матиме наслідки
- Подробиці
- Опубліковано 19.03.2022 10:59
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 8320
За повідомленням Білого Дому, під час розмови президента США Джо Байдена із китайським лідером йшлося про «неспровоковане вторгнення росії в Україну». Президент США виклав погляди Сполучених Штатів та союзників та розповів про «зусилля, щоб запобігти вторгненню, а потім відповісти на нього, у тому числі шляхом покладання витрат на росію», - повідомляє Голос Америки.
Американський президент, повідомляє Білий дім, описав наслідки, яких зазнає Китай у разі, якщо надасть матеріальну підтримку росії у війні проти України. Байден підкреслив свою відданість дипломатичному врегулюванню кризи. Лідери погодилися щодо необхідності продовжувати діалог.
Під час телефонної розмови із журналістами представники Ради нацбезпеки розповіли, що у ході розмови Байден чітко розповів китайському лідерові про наслідки надання матеріальної підтримки росії. Водночас у Білому домі не стали роз’яснювати, якими саме вони можуть бути.
Також повідомляється, що Байден висловив занепокоєння щодо поширення росією дезінформації про біологічну зброю в Україні як приводу для операції під чужим прапором та занепокоєння щодо повторення та розповсюдження цієї дезінформації.
За інформацією Міністерства закордонних справ Китаю, президент країни Сі Цзіньпін сказав американському президенту, що обидві країни мають взяти на себе відповідальність щодо забезпечення миру, та розповів, що «Китай висунув ініціативу з шести пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні та готовий надавати подальшу гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам».
Сі висловився проти масштабних санкцій та сказав, що США та НАТО «також мають вести діалог з росією, щоб вирішити суть кризи в Україні та послабити безпекові занепокоєння і росії, і України».
Ця зустріч відбулася на тлі повідомлень про можливу допомогу Китаю росії у війні проти України, утім, Пекін та москва відкидають інформацію про те, що москва звернулася із таким проханням до Пекіна.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
12.11.2025 22:03
ЗеМіндіч, або Як відрізати голову, що згнила?12.11.2025 09:39
Збито та подавлено 90 ворожих БпЛА12.11.2025 09:33
1000 кацапів подохло минулої доби на українській землі11.11.2025 08:32
1020 москалів подохло минулої доби на українській землі10.11.2025 13:54
Збито та подавлено 52 цілі противника10.11.2025 13:34
1090 кацапів подохло минулої доби на українській земліПроаналізувала ситуацію на стрімі ведуча Ольга Білан разом з військовим експертом Романом Світаном станом на 10 листопада


Коментарі