​Трамп заявив, що Нетаньягу «знає, хто тут бос», напередодні можливого візиту до Білого дому

Президент Трамп повідомив виданню Axios у суботу, що прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу попросив його про зустріч у Білому домі і що вона може відбутися вже наступного тижня після повернення Трампа з саміту НАТО.

«Ми чудово ладнаємо. (Нетаньягу) знає, хто тут бос», - сказав Трамп у короткому телефонному інтерв'ю, маючи на увазі самого себе, повідомляє
Axios.

Це буде перша зустріч між двома лідерами після їхньої драматичної зустрічі в Ситуаційній кімнаті в лютому, коли Нетаньягу представив свій план початку спільної війни проти Ірану.

Ізраїльський посадовець зазначив, що наступний тиждень може виявитися занадто раннім терміном для візиту через поїздку Трампа до Туреччини, де 7-8 липня відбудеться саміт НАТО. «Вона може відбутися через тиждень після цього», - додав посадовець.

В офісі прем'єр-міністра Ізраїлю повідомили, що Нетаньягу зателефонував Трампу в п'ятницю, щоб привітати його з 250-м Днем незалежності Сполучених Штатів. «Під час розмови Прем'єр-міністр зазначив, що Сполучені Штати є гарантом глобальної свободи, і що Ізраїль високо цінує тісні відносини між двома країнами. Прем'єр-міністр Нетаньягу та президент Трамп домовилися про швидку зустріч у Сполучених Штатах», - заявили в офісі Нетаньягу.

Люди з оточення Трампа стають дедалі скептичнішими та розчарованішими в Нетаньягу за місяці, що минули після їхньої лютневої зустрічі. «Багато найближчих радників Трампа вважають, що Бібі (прізвисько Нетаньягу) помилявся абсолютно в усьому», - сказав американський посадовець.

Минулого місяця під час телефонної розмови Трамп різко розкритикував Нетаньягу через ескалацію Ізраїлю в Лівані, назвавши прем'єр-міністра «божевільним» і звинувативши його в невдячності. Ця напруженість поглибила ширший розкол серед республіканців щодо Ізраїлю та війни, а MAGA-інфлюенсери, як-от Такер Карлсон, звинувачують Трампа в тому, що він перебуває в залежності від Нетаньягу.

Цілі Трампа та Нетаньягу у сфері національної безпеки та зовнішньої політики - разом із їхніми внутрішньополітичними інтересами - розійшлися за останні два місяці на тлі війни та інших регіональних проблем. Попри заперечення Нетаньягу, Трамп минулого місяця підписав меморандум про взаєморозуміння (МОВ), який продовжує режим припинення вогню з Іраном та започатковує нові ядерні переговори. Трамп також тиснув на Нетаньягу з вимогою обмежити операції ЦАХАЛу в Лівані, де бойові дії стали перешкодою для переговорів з Іраном, і підписати рамкову угоду, яка вимагає початкового виведення військ з півдня.

Зустріч із Трампом у Білому домі мала б величезне значення для Нетаньягу, оскільки він розпочинає свою кампанію перед жовтневими виборами в Ізраїлі, де, згідно з поточними опитуваннями, він відстає від конкурентів.

Трамп розповів Axios, що стежить за похоронами колишнього верховного лідера Ірану Алі Хаменеї, якого вбили в перший день війни в результаті спільної операції США та Ізраїлю. Трамп стверджує, що іранці «благають про угоду», але зазначив, що обидві сторони вирішили зробити тижневу перерву в переговорах, поки не закінчаться заходи, пов'язані з похоронами Хаменеї. За його словами, тим часом жодна зі сторін не стрілятиме в іншу. «Вони всі там. Один постріл (і ми можемо знищити їх усіх), але ми не збираємося цього робити, бо тоді нам не буде з ким вести переговори», - сказав Трамп. Він також додав, що був здивований, побачивши, як деякі іранці плачуть на похоронах, зазначивши, що вважав, ніби люди ненавиділи Хаменеї. «Можливо, це фальшиві сльози», - замислився Трамп.

Нетаньягу та Трамп в Овальному кабінеті 4 лютого. Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

У Криму після вибуху заговорили про ліквідацію колишнього українського військового, який у 2014 році перейшов на бік рф

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.