Тартюфи в українській політиці

Здавалося б, суспільство, що має за плечима вікову історію, повинно вчитись. Воно, аналізуючи помилки минулого, має всі механізми для того, аби розвиватись і не повторювати тих халеп, які були в минулому. Проте українське суспільство не вчиться не лише на історичних помилках. Воно навіть не бере до уваги мудрості, що прописана в п’єсах всесвітньо відомих сатириків.
 
Мольєр ще у 1664 році написав чудову п’єсу «Тартюф, або обманщик», у якій показав суть особи, що, втираючись у довіру, потому без вагань перебирає на себе право володіння чужим майном, а колишнього господаря, якому ще вчора посміхалася і розповідала про свою набожність, цинічно готова викинути на вулицю, а то й запроторити до в’язниці. І лише втручання непереборної королівської сили дивом врятовує господаря оселі та його родину.
 
Проте українцям надіятись на втручання сил зверху не доводиться. А тому в українському суспільстві тартюфи почувають себе комфортно, і без жалю обкрадають українців, збагачуючись за їхній кошт.
 
І при цьому розповідають суспільству казочки, що турбуються про людей, думають про їхнє соціальне та пенсійне забезпечення, а також добробут.
 
Аж раптом раз: виявляється, що за рік президентства Януковича Ахметов майже втричі збільшив свій власний статок, хоча деякі підприємства, які йому належать, закінчили 2010 рік зі збитками та дебіторською заборгованістю. Тож, як в анекдоті: де логіка? Як господар може стати багатшим, якщо його підприємства отримали збиток? А в Україні подібне явище – норма.
 
Так само дивно, що 16 депутатів-регіоналів потрапили до Топ-200 найбагатших людей України. Пан Єфремов пояснив таку дивину – відновленням економіки. І це на тлі повного зубожіння населення, галопуючої інфляції, постійного підняття тарифів на комунальні послуги, зростаючого безробіття і мільярдної заборгованості по зарплатам.  Навіть Держкомстат, що повністю контролюється Азаровим, і той вже змушений констатувати, що середня заробітна плата по Україні в розрахунку на одного штатного працівника у січні 2011 року скоротилась на 12,6%. І ці данні треба множити мінімум на два, позаяк усім давно відомо, що для Азарова малюють свої статистичні дані, які, як і потьомкінські села, намальовані для замилювання очей.
 
Та для регіоналів економіка відновлюється. І, якщо бути стовідсотково відвертими, це таки відповідає дійсності. Адже вони не говорять, що економіка відновлюється для народу. Вони констатують: ДЛЯ НАС. І, головне, – не брешуть. Для них, і тих, хто танцює під їхню дудку, економіка давно стабільна, оскільки свій економічний стан вони поправляють за рахунок українського бюджету, в який зі своїх підприємств податків не платять (ну де взяти грошей збитковим структурам?), але стягують гроші з тих, хто насправді працює – з малого і середнього бізнесу, знищуючи його.
 
Щоправда, у своїх виступах на всіх центральних ТВ представники партії влади хочуть втілити в народ оптимізм, свято вірячи, що якщо по ТВ вони говоритимуть про цукор, то у кожного українця в роті стане солодко.
 
Та чи насправді українці такі дурні, що довіряють тартюфам, які заполонили українську владу? Та й самі ці тартюфи невже не розуміють, що працюють на самознищення? Ці два питання є дискусійними, проте відповідь на друге вочевидь зрозуміла: тартюфи не збираються жити в Україні. Їхні статки знаходяться за межами держави. А тому вони і банкротять банки, в які українці вклали останні гроші, саме тому вони розкрадають бюджет, постійно переводячи сплачені у вигляді податків кошти на свої підприємства (для їхнього розвитку!?), не платять податків, проводячи сумнівні оборудки у сфері тендерних закупівель (і навіть самі зазначають, що корупційні схеми куруються через Кабмін), створюють схеми з відмивання коштів і постійно наголошують, що українці повинні затягувати пояси, оскільки держава не має можливості витрачати кошти на усіляку соціалку.
 
А от на собі вони – не економлять. Постійно у ЗМІ тільки і з’являється інформація про виділення коштів то на витрати ВР, то Кабміну, то Януковича. І це – шалені гроші, які, якби вони витрачались з розумом, дійсно могли призвести до покращення життя українців.
 
Щоправда, ті, хто уособлює владу, уособлює і осіб, що хочуть збагачуватись за чужий кошт. Наразі вони більше нагадують монголо-татарське збіговисько, що влаштувало набіг лише задля вандалізму і захоплення рабів. І їх не обходить питання створення і розвитку держави (в розумінні сили, статусу, турботи про населення). Їх цікавить лише накопичення капіталу, як це відбувалось за середніх віків, коли князька призначали на певну територію і він її грабував, оскільки чудово розумів, що у будь-який момент його можуть зняти з хлібного місця. Так само поводять себе представники Партії регіонів та їхні тушки, цинічно повідомляючи українцям, що економіка покращується, оскільки в державі побільшало мільйонерів та мільярдери стали багатшими, адже загальний статок 21 українського мільярдера оцінюється майже в 58 млрд доларів, що у 1,5 рази більше, ніж витратна частина бюджету України на 2011 рік
 
Тартюфи вважають, що отримали повну перемогу. Але, як зазначав ще Мольєр у своїй п’єсі, на тартюфів завжди впливає певна непереборна сила. І в українському варіанті нею повинен стати народ.
 
Літа ТИХА


Комментарии

  +1 #1 Парус 20 марта 2011 г., 18:40:48
У нас не народ, у нас ТУПОЕ СТАДО ОВЕЦ !!! И не важно на каком языке это стадо лепечет.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ворожі провокації не несли загрози життю та здоров’ю українських військових, тому вогонь у відповідь не відкривався. Бойових втрат немає

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.