ПОКАРАТИ ПІДВИЩЕННЯМ ПО СЛУЖБІ?

Ситуація на фронті має шанс покращитися, коли влада усвідомить, що перевід на іншу посаду і навіть звільнення не дорівнюють покаранню. Тому не треба згодовувати це суспільству як «перемогу справедливості». На жаль, на сьогодні у наших генералів, яких у війську справедливо критикують, є два шляхи: підвищення або переведення на іншу ділянку.


Я не про генерала Содоля (його, слава богу, поки не підвищили), а про генерала Мойсюка, якого продовжують сватати на посаду головнокомандувача ЗСУ. Парадоксально, але лобіюють його ті самі люди, які свого часу вимагали відставки В. Залужного, в кого Мойсюк був правою рукою і у пакеті з яким він був звільнений з посади. І це не тільки депутатка Безугла.

Відгуки військових про Мойсюка вельми суперечливі. Він у команді Залужного курував контрнаступ у Запорізькій області в 2023 році: контролював планування операцій, аналізував результати. Про відсутність успіхів на цьому напрямку і трагічні наслідки помилок відомо всім.

Журналіст Бутусов пригадував, що у вересні 2022 року Мойсюк так само курував наступ на херсонський плацдарм росіян, де повторив один в один російську тактику – «вперед-вперед», втрати були величезні, але ворожу оборону прорвати так і не вдалося. Крім того, саме Мойсюка називають ініціатором призначення генерала Зубанича відповідальним за невдалу оборону Сєвєродонецька і Лисичанська, з яких ЗСУ змушені були відійти.

У політичних колах Мойсюка вважають слухняним і лояльним до офісу президента. Влада це знає і поки тримає його на лаві запасних – уповноваженим президента з реалізації міжнародних гарантій безпеки і розвитку Сил оборони (що це взагалі за посада така?).

Висновок, який можу зробити зі спілкування з військовими та експертами: генерал Мойсюк не відповідає високим вимогам Головкома ЗСУ — ні за досвідом, ні за здобутками на полі бою. Він, може, і не найгірший, але точно не найкращий. Тому єдиною підставою для такого підвищення є те, що його нещодавно звільнили за провали у роботі, вибачте за іронію.

Якщо таке призначення під тиском лобістів таки відбудеться, то воно потрібних системних змін не принесе. Додатковий ризик — це репутація Мойсюка як слухняного служаки, бо навіть ворог не гробить стільки людей, як командувач, який ладен виконати будь-який наказ, аби задовольнити політичне керівництво.Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Минувшей ночью враг совершил «шахедный» и ракетный обстрел Украины. Рашисты нанесли удар по Харьковщине

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.