Порошенко хоче позбавити Раду можливості висловлювати недовіру генпрокурору
- Подробиці
- Опубліковано 25.11.2015 19:17
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2693
Статтю 85 Конституції пропонується змінити, позбавивши Верховну Раду можливості висловлювати недовіру генпрокуророві. Таким чином, пропонується встановити процедуру призначення і звільнення генпрокурора президентом за згоди Верховної Ради.
«Термін повноважень генерального прокурора 6 років. Одна й та сама особа не може обіймати посаду генпрокурора 2 терміни поспіль», - сказано в проекті закону.
Крім того, в цьому документі пропонується позбавити прокуратуру функцій загального нагляду. Президент пропонує виключити в чинній Конституції розділ 7 «Прокуратура», а функції органів прокуратури викласти у ст. 131-1, у якій визначити, що прокуратура здійснює функції публічного звинувачення в суді, організацію та процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, представництво інтересів держави в суді у виняткових випадках.
Текст документа оприлюднено на сайті Верховної Ради.
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
10.06.2026 09:28
Збито та подавлено 181 ворожий БпЛА10.06.2026 09:21
1190 москалів подохло минулої доби на українській земліВійськовий експерт Роман Світан в інтерв'ю Євгенії Кутновій заявив про критичну ситуацію в Костянтинівці


Коментарі