У сквері імені Василя Стуса встановлено пам’ятний знак поетові (фоторепортаж)
- Подробиці
- Опубліковано 21.05.2009 19:20
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 5382
«Конфлікти та закони» вже неодноразово писали про проблему зі сквером імені Василя Стуса, що по проспекту Перемоги, 119 (http://www.k-z.com.ua/104). Писали ми і про факти, що підтверджують незаконність забудови, яку хочуть організувати на місці, де стояв будинок великого поета. Ще два місяці тому ініціатори громадянського супротиву забудові стояли на тому, аби у сквері було встановлено меморіальний знак пам’яті Василя Стуса. Наразі їх бажання здійснилось, адже 21 травня 2009 року його таки встановили.
На цю урочисту подію було запрошено багато почесних гостей і навіть священнослужителів, які освятили місце, на якому встановлено пам’ятний знак. Перед пресою і запрошеними гостями виступили і представники громади, і дружина поета. Усі наголошували на тому, що хоча б одну гарну справу вдалося завершити, і встановлення пам’ятного знаку – тому підтвердження.
Та чи допоможе встановлення меморіального знаку збереженню понівеченого скверу, залишки якого тепер лише нагадують про колись зелений куточок?
Адвокат Роман Титикало не впевнений у тому, що забудовники, після встановлення меморіального знаку, вирішать відмовитись від ласої земельної ділянки. І тому є підтвердження: після першої спроби скандального зрізу дерев представники забудовників зробили другу спробу захоплення цієї ділянки і навіть встановлення огорожі. На щастя, їм не вдалося реалізувати і цю акцію, оскільки громада миттєво відреагувала на появу молодиків, які витягували незаконно спиляні дерева. Проте питання з цією земельною ділянкою так і лишилось не вирішеним. І це незважаючи на відкриті кримінальні справи і на звернення громадськості до Київради про відміну злощасного рішення по виділенню цієї земельної ділянки під забудову.
Але хочеться вірити, що встановлення пам’ятного знаку стане початком відновлення скверу імені Василя Стуса і що справедливість таки переможе, оскільки сором тому суспільству, яке не може зберегти пам'ять про великих мужів своєї Вітчизни.
Фоторепортаж про відкриття пам’ятного знаку Василю Стусу
|
Голова Києво-Святошинської організації «Зелений світ» В. Ткаченко оголошує про урочисте відкриття пам'ятного знаку Василю Стусу |
|
|
|
|
|
Дружина Василя Стуса Валентина Попелюх покладає квіти |
|
|
|
Також з цієї категорії...

Заступник Голови Держлісагентства забрехався перед...
18 июн. 2012 г.

Обрано запобіжний захід слідчим Міндоходів,...
17 янв. 2015 г.

Прокуратура Луганської області контролює хід...
26 янв. 2017 г.
Набираючі популярність...

Євгенія Тимошенко поскаржилася на Януковича...
12 апр. 2012 г.

«Крим був, є і буде...
12 июл. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
13 июл. 2025 г.
Останні новини
13.07.2025 09:55
Збито 20 ударних БпЛА ворога13.07.2025 09:30
1240 кацапів подохло минулої доби на українській землі12.07.2025 10:42
Збито 344 повітряних ворожих цілі12.07.2025 08:57
1070 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 12 липня обговорили наступні теми:
Коментарі