Янукович відповідальний за наступ на свободу слова

stop cenzura

 
Медіа-профспілка вважає, що запровадження кримінальної відповідальності за наклеп призведе до згортання свободи слова. Відповідальний за це - Віктор Янукович.


Незалежна медіа-профспілка України вважає, що Верховна Рада здійснила ще один ганебний крок в напрямку знищення свободи слова, відтак і демократії в Україні. Вона проголосувала у першому читанні законопроект, який дозволяє посадити у в’язницю журналіста або будь-якого громадянина.

Мова йде про повернення кримінальної відповідальності за публічне поширення наклепу та недостовірної інформації.

Таке положення в законодавстві не відповідає міжнародним стандартам і порушує 10-у статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якій декларується право на висловлення свободи думки.

Медіа-профспілка визнає той факт, що журналісти, буває, поширюють не завжди достовірну інформацію. Інколи такі дії дійсно завдають шкоди репутації героїв публікацій. Проте ми впевнені, що ці проблеми повинні вирішуватись в інший спосіб.

Будь-яке покарання за свободу висловлювання має бути пропорційне порушенню. Згідно з європейськими стандартами, кримінальна відповідальність за свободу слова є надмірним покаранням. Його запровадження призведе до самоцензури журналістів, призупинить вільне поширення інформації і думок, а відтак знизить рівень демократії в країні.

За умов всевладдя бюрократії, відсутності незалежних судів, демонстративного нехтування законами з боку владної верхівки, за гратами опиняться не ті, хто на замовлення поширює наклепи, а найсумлінніші з наших колег, які здійснюють реальні журналістські розслідування і поширюють непривабливі для влади факти.

Зважаючи на те, що нова поправка до закону загрожує не лише журналістам, але і демократії загалом, НМПУ закликає членів своєї організації, членів інших журналістських організацій та усіх небайдужих громадян виступити з протестом проти цієї сваволі влади.

«Не сумніваюся, що парламент зробив це з волі Віктора Януковича, - каже голова НМПУ Юрій Луканов. - Він хоч і декларує любов до свободи слова, але щораз демонструє справжнє своє ставлення до неї. Учасники протестів мають наголошувати, що не Верховна Рада, а саме він несе відповідальність за спроби знову заткнути рота журналістам», - повідомляє прес-служба Медіа-профспілки.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Під Конституційним судом сьогодні було гаряче. Прийшло досить багато людей, як для ранку п‘ятниці. Усі, хто був — великі молодці!

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.