«УДАР»: Центрвиборчком не повинен оголошувати сфальсифіковані результати виборів в мажоритарних округах

vibori2012

 
Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок зустрілися з головою ЦВК Володимиром Шаповалом. Після цього лідери трьох опозиційних сил підписали заяву і звернулися з нею до Центрвиборчкому. В документі викладені вимоги опозиції до Центральної виборчої комісії – встановити та оголосити неспотворені результати виборів у мажоритарних округах, де перемогла опозиція, а влада не хоче з цим змиритися.


Текст заяви – наводимо повністю.

Центральній виборчій комісії

ЗАЯВА

28 жовтня 2012 року в Україні відбулися вибори до Верховної Ради України. Під час голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів голосування опозицією були зафіксовані численні факти порушення виборчих прав громадян України, значна частина яких вважається кримінально караними злочинами згідно ст.ст. 157-1582 Кримінального Кодексу України.

Зокрема, під час проведення підрахунку голосів та встановлення результатів виборів були допущені наступні порушення:

В окрузі № 11 (Вінницька область) комісія прийняла документи від ДВК без зауважень, за даними оригіналів протоколів ДВК перемогу отримала кандидат від опозиції Солейко Н.П. 30.10.2012 року п’ятеро невідомих осіб проникли до приміщення ОВК, де зберігалися бюлетені, та зіпсували 43 архівних бокси з виборчою документацією. Після цього члени ОВК за скаргою провладного кандидата Домбровського О.Г. почали вимагати перерахунку голосів у пошкоджених боксах.01 листопада 2012 року члени ОВК спільно з працівниками міліції примусово видворили із засідання міжнародних спостерігачів. Після цього було призначено перерахунок голосів та встановлено , що пакети з бюлетенями з голосами, відданими за опозиційного кандидата, зіпсовані. За результатом незаконного перерахунку голосів переможцем визнано провладного кандидата Домбровського О.Г.

В окрузі № 14 (Вінницька область) 29.10.2012 р. ОВК прийняло всі протоколи від ДВК. Зауважень чи скарг не було.

30.10.2012 р. кандидатом від влади Жеребнюком до ОВК були подані заяви про перерахунок голосів на 10 виборчих дільницях з тих підстав, що при транспортуванні ніби то були пошкоджені ящики, у яких транспортували виборчу документацію, хоча такого факту зафіксовано не було. Після цього ОВК прийняла рішення про огляд зазначених ящиків, а у подальшому – і про перерахунок голосів на зазначених виборчих дільницях. 

31.10.2012 р. було виявлено, що пакети, у які були запаковані бюлетені «за» кандидата від опозиції (Мельничук І.І.), були розірвані, а на майже всіх із зазначених бюлетенів проставлено по дві відмітки – за нього і ще за будь-якого іншого кандидата, що призводить до визнання таких бюлетенів недійсними. За таких обставин ОВК не враховує такі бюлетені при перерахунку.

За результатом незаконного перерахунку голосів переможцем визнано провладного кандидата Жеребнюка В.М.

В окрузі № 20 (Волинська область) близько 10-00 31.10.2012 року на засідання ОВК приїхали представники «Беркута», які примусово видалили із засідання ОВК усіх осіб, окрім членів ОВК від провладних партій. Останні всю ніч продовжували проведення засідання, до якого не були допущені ані спостерігачі, ані члени ОВК від опозиції. 

В окрузі № 90 (Київська область) членами ОВК в електронну систему «Вибори» вносилася недостовірна інформація по 39 ДВ, чим фактично сфальшовано результат по округу. Підпроблено цілу низку протоколів ДВК. Протокол ОВК складено на підставі підроблених протоколів ДВК та неправдивих даних на сервері.

В окрузі № 94 (м. Обухів, Київська область), кандидат від влади Засуха Т.В. подала 28 позовів до ОВК про визнання рішення ДВК про недопуск офіційних спостерігачів на засідання про встановлення результатів голосування (17 позовів перебували у провадженні Обухівського районного суду Київської області, 11 позовів – Васильківського районного суду Київської області). Це було зроблено з метою подальшого визнання недійсними результатів голосування на тих виборчих дільницях, де перемогу отримав опозиційних кандидат.

Васильківським районним судом було задоволено усі позови від провладного кандидата. При цьому, суд самовільно переніс слухання справи на 2 години раніше, чим позбавив представників від опозиції можливості бути присутнім на ньому.

В Обухівському районному суді під час розгляду більшості справ суд не проводить опитування свідків (членів ДВК) та не допускає представників ЗМІ.

Після проведення судових засідань відбулося фізичне протистояння.

Протягом 02-04 листопада 2012 р. Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні усіх апеляційних скарг, поданих від представників опозиції на незаконні постанови Обухівського та Васильківського районних судів. 04 листопада 2012 року на безперервному засіданні окружної ОВК № 94 відбувався перерахунок голосів по одномандатному округу № 94. Після того, як основна частина голосів по більшості виборчих дільниць (окрім шести) була перерахована, о 04 год. 20 хв. 04 листопада 2012 року голова ОВК № 94 безпідставно та незаконно вніс на розгляд комісії питання про скасування рішення ОВК № 94 щодо проведення перерахунку по окремим виборчим дільницям. Такими діями голова ОВК № 94 фактично перервав безперервне засідання окружної виборчої комісії, яке відповідно до Закону про вибори мало відбуватися до моменту встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. В подальшому ОВК 94 з численними порушеннями виборчого законодавства, без закінчення підрахунку голосів по 6 дільницям, без обговорення та належного голосування по кожній дільниці скасувала результати голосування на 27 дільницях округу, чим фактично позбавила конституційного права приймати участь на виборах шляхом голосування близько 30 000- жителів Київщини. За наслідками таких незаконних дій був змінений переможець на окрузі та за результатами протиправного протоколу ОВК переможцем встановлено кандидата від ПР Засуху Т.М. 

В окрузі № 132 (Миколаївська область) під час засідання ОВК зафіксовано багато порушень: не вівся протокол безперервного засідання ОВК, не фіксувалася кількість отриманих від ДВК протоколів у розрізі кожної дільниці; до підсумкового протоколу була внесена лише загальна кількість бюлетенів, внесена не на підставі протоколів із мокрими печатками, а з даних, розміщених на сайті ЦВК; після складення підсумкового протоколу та прийняття рішення про закриття засідання, протоколи не були запаковані для забезпечення належного транспортування до ЦВК. 

01.11.2012 року було виявлено, що лише двоє із п’яти входів до приміщення, де зберігалася виборча документація, були опломбовані та опечатані належним чином. При цьому, жодне з вікон окружної комісії № 132 не було забезпечене необхідними засобами захисту.

Про виявлені порушення невідкладно були повідомлені правоохоронні органи. Після відкриття приміщення окружної комісії № 132 в присутності правоохоронних органів було встановлено, що пакети з виборчими документами було розпечатано невідомими особами, а бюлетені та протоколи про підрахунок голосів були перемішані.

01.11.2012 року судді Миколаївського окружного адміністративного суду Мельник О.М., Устинов І.А., Малих О.В. незаконно винесли ухвалу, якою витребували від ОВК округу № 132 оригінали всіх протоколів ДВК в межах округу. 

Таке рішення було прийняте попри те, що відповідно до Закону «Про вибори» оригінали цих протоколів невідкладно після прийняття ОВК передаються до ЦВК. Окрім того, саме ОВК відповідає за їхнє збереження. 

В ніч на 02.11.2012 року невідомі особи, які представилися співробітниками виконавчої служби у супроводі представників спеціального підрозділу «Беркут» змусили голову комісії, якого вони привезли із собою, силоміць відкрили сейф з метою вилучення усіх оригіналів протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в межах одномандатного виборчого округу 132.

Спецпідрозділ «Беркут» на виконання ухвали суду примусово вилучив протоколи ДВК і доставив їх до суду. В суді виявилося, що доставлені до суду протоколи ДВК вже сфальсифіковані.

Голова комісії разом з частиною членів ОВК передали до ЦВК сфальшований протокол ОВК та сфальшовані протоколи ДВК.

В окрузі № 183 (м. Херсон) використання судової системи як інструменту коригування результатів волевиявлення громадян України. 3 листопада 2012 року Одеський апеляційний адміністративний суд скасував протокол ОВК № 183 по одномандатному виборчому округу, де із перевагою у понад 5 000 голосів переміг кандидат УДАРу Андрій Путілов. Це дає їм юридичну можливість шляхом викривленого правосуддя відібрати перемогу в опозиційного кандидата через псування бюлетенів при можливих перерахунках, або визнавати недійсними вибори на тих дільницях, де переміг опозиційний кандидат з метою коригування відсоткового співвідношення на користь провладного кандидата.

В окрузі № 194 (м. Черкаси) близько 22-00 30.10.2012 р. системний адміністратор самовільно (за неофіційними даними – навіть без попереднього погодження із головою та/або членами ОВК) викрав коди доступу до системи «Вибори», закрив серверну та зник.

Представниками Партії регіонів подано близько 15 позовів з метою визнання голосування недійсним на дільницях, де перемогу отримав кандидат від опозиції. 

31.10.2012 року на ОВК почалося фізичне протистояння – силовими методами намагаються видалити членів ОВК від опозиції із засідання комісії.

Голова ОВК покинула засідання і до сих пір відмовляється надавати оригінали протоколів ДВК для їх передачі разом з протоколом ОВК до ЦВК.

В окрузі № 197 (м. Канів, Черкаська область) члени ОВК дуже повільно здійснювали прийом протоколів та уводили дані до електронної системи «Вибори».

Увечері 31.10.2012 року 10 членів ОВК без пояснень причин залишили засідання ОВК, що призвело до відсутності кворуму. Після цього було вимкнено світло, що призвело до неможливості роботи ОВК протягом певного часу.

До бази «Вибори» ОВК вносить дані дуже повільно, систематично уводить недостовірні дані. Здійснюється постійний тиск на членів ДВК та ОВК від опозиції, надходять погрози фізичної розправи над ними. Планується псування бюлетенів.

05 листопада 2012 року вночі голова ОВК спільно з системним адміністратором до завершення підрахунку голосів по всіх дільницях увели до електронної системи «Вибори» інформацію, згідно якої кандидат від влади Губський Б.В. отримав 35.65 % (29 084 голосів) та здобув перемогу у даному окрузі.

В окрузі № 211 (Голосіївський район, м. Київ) заступник голови ОВК самовільно розірвала запаковані пакети з бюлетенями та провела перерахунок голосів. 

31.10.2012 р. офіційним спостерігачем від кандидата від влади Лисова І.В. було подано позов про визнання дій та бездіяльності ОВК протиправними (у частині незабезпечення цілісності пакетів з бюлетенями, не розгляду скарги Лисова) та про зобов’язання здійснити перерахунок голосів на 28 дільницях з тих підстав, що були порвані пакети з бюлетенями. 

У судовому засіданні представник ОВК усі позовні вимоги визнав, після чого суд перейшов у письмове провадження. Це було зроблено для того, щоб ніхто крім учасників процесу не зміг отримати інформацію про хід розгляду справи. Суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

02.11.2012 року на засідання ОВК прибули представники «Беркута», які оточили стіл, де сидять члени ОВК, які почали проводити повторний перерахунок голосів по одній із виборчих дільниць. Під час силового протистояння Терьохіну були заподіяні тілесні пошкодження.

04 листопада 2012 року Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг від представників опозиції.

Провладний кандидат оскаржив підсумковий протокол ОВК та суд має намір скасувати протокол ОВК про підсумки голосування по округу. 

В окрузі № 214 (м. Київ) починається реалізація сценарію коригування результатів голосування по цьому округу, де спершу понад 5 000 голосів переміг Олеся Довгого кандидат від УДАРу Віктор Чумак. Перемога відбирається шляхом «уточнення» протоколу ОВК, а згодом й прийняття рішення на користь провладного кандидата.

В окрузі № 216 (Дніпровський район, м. Київ) 31.10.2012 року кандидатом від влади Супруненком було подано 4 позови до ОВК щодо перерахунку голосів і визнання голосування недійсним з метою зменшення кількості голосів за кандидата від опозиції. Представники провладного кандидата намагаються через суд домогтися перерахунку голосів з метою псування бюлетенів та визнати недійсним голосування по 16 дільницям, чим повністю викривити результати волевиявлення громадян по одномандатному округу № 216 та вплинути на результат опозиції по багатомандатному округу.

В окрузі № 223 (м. Київ) ОВК затягують процес прийняття протоколів ДВК. Представники провладного кандидата псують бюлетені із голосами за кандидата від опозиції. 

У більшості таких випадків застосовувався адміністративний тиск та підкуп з боку кандидатів у народні депутати та підконтрольних їм правоохоронних та судових органів.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 14 Закону України «Про Центральну виборчу комісію»,

ПРОСИМО:

забезпечити дотримання законодавства України на стадії підрахунку голосів та встановлення результатів виборів, а також вжити заходів щодо усунення грубих та системних порушень законодавства, які допускалися членами виборчих комісій.

припинити реалізацію брудних схем та здійснити повноваження ОВК по встановленню результатів виборів в вищевказаних округах на підставі оригіналів протоколів ДВК, відповідно до ч. 5 ст. 97 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». 

Голова Ради Об’єднаної Опозиції  «Батьківщина» А.П. Яценюк

Голова Партії «УДАР Віталія Кличка» В.В. Кличко

Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» О.Я. ТягнибокКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Круглый стол проводился 2 ноября 2021. Мероприятие проходило в здании Конгресса США под непосредственной модерацией сенатора Джонсона

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.