Медіа-профспілка вважає неприпустимим зволікання у справі Артема Фурманюка

furmaniuk nmpu

 

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) заявляє про необхідність справедливого і чесного розслідування справи журналіста Артема Фурманюка, який в даний момент перебуває в слідчому ізоляторі №13 м Києва. НМПУ також вважає неприпустимим зволікання з розглядом апеляційної скарги журналіста.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі НМПУ.

Артема затримали під час акцій протесту під Верховною Радою 31 серпня нинішнього року. Його звинувачують в організації і активній участі у масових заворушеннях та завданні тяжких тілесних пошкоджень, які спричинили смерть. Згідно з рішенням суду першої інстанції, Артему Фурманюку був обраний запобіжний захід утримання під вартою протягом 60-ти днів.

Потім було ухвалено рішення про продовження запобіжного заходу ще на шістдесят днів. Захист журналіста подав апеляцію до Київського апеляційного суду, який збирався вже тричі і не ухвалив жодного рішення, оскільки матеріали з суду першої інстанції не були передані на розгляд. Громадянин, який звинувачується в такому тяжкому злочині, має бути допитаний найретельнішим чином, з ним мусить бути проведений цілий комплекс слідчих дій, спрямованих на встановлення істини. Однак захист Артема наполягає на тому, що за весь цей час його лише один раз допитали і не проводили жодних інших дій.

Медіа-профспілка заявляє, що подібна практика є неприпустимою. Тим більше, що Артем Фурманюк декларує готовність співпрацювати зі слідством, раніше ніколи не перебував за гратами, має позитивні характеристики з роботи, а ще ряд відомих політичних діячів висловлювали готовність взяти Артема на поруки.

Зволікання з розглядом апеляційної скарги, подальше тримання під вартою і відсутність реального розслідування справи Артема Фурманюка може викликати підозри в тому, що його намагаються притягти до відповідальності без належних на те підстав. Зрештою, це поставить чергову пляму на репутації правоохоронної і судової системи України, викличе сумнів і розчарування у ефективності декларованої реформи цієї системи.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.