​30 000 доларів США за зміну кваліфікації та повернення майна - ДБР завершило досудове розслідування відносно слідчого СБУ

До суду направлено обвинувальний акт відносно слідчого в ОВС одного із підрозділів Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях. Слідством встановлено, що 26-річний слідчий СБУ протягом лютого-березня 2020 року вимагав 30 тис. доларів США у громадянина, якому було повідомлено про підозру у наданні неправомірної вигоди для одержання фальшивого паспорта України в кримінальному провадженні, досудове розслідування якого здійснював зазначений слідчий. За гроші правоохоронець мав діяти в інтересах підозрюваного, а саме - змінити правову кваліфікацію складу кримінального правопорушення, сприяти в укладенні угоди про визнання винуватості та поверненні вилученого майна, повідомляє прес-служба ДБР.


Таким чином, правоохоронець обвинувачується у проханні надати неправомірну вигоду в особливо великому розмірі для себе за вчинення та невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду та в інтересах третьої особи, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 4 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювало Державне бюро розслідувань. Процесуальне керівництво - Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід - СБУ.

Фото dbr.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 6 квітня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.