​НАБУ повідомило про системний протиправний вплив ВРП на досудове розслідування у справах стосовно екс-міністра екології

У серпні 2018 року суддя Солом’янського районного суду міста Києва ухвалила рішення, яким вказало НАБУ на безальтернативність закриття розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконних дій посадовців Міністерства екології та природних ресурсів України при видачі спеціальних дозволів на користування надрами. Йдеться про рішення, яким суддя встановила для НАБУ процесуальний строк у два місяці для проведення слідчих дій у цій справі, повідомляє прес-служба НАБУ.


У 2019 році НАБУ звернулося до ВРП зі скаргою на дії судді Солом’янського райсуду м. Києва, оскільки вважало її рішення про обмеження термінів слідства невмотивованим та таким, що суперечило законодавству. Однак ВРП суддю до дисциплінарної відповідальності не притягнула.

У 2020 році в межах розслідування іншого кримінального провадження — за фактом спроби надання неправомірної вигоди керівництву антикорупційних органів за закриття кримінального провадження — детективи отримали відомості, які свідчили про можливе отримання неправомірної вигоди окремими представниками судової гілки влади. За цими фактами розпочато окреме досудове розслідування.

З огляду на суспільний резонанс, наводимо частину листування (див. посилання – ред.), яке може свідчити про змову судді Солом’янського райсуду м. Києва, адвокатів у справі за фактом незаконних дій посадовців Мінекології та членів ВРП, у результаті якої судді вдалося уникнути притягнення до відповідальності.

Як випливає з листування, суддя, ймовірно, звернулася до адвокатів по допомогу у вирішенні ситуації зі скаргою НАБУ на її дії. Судячи з матеріалів листування, проблему вирішили шляхом надання певним особам у складі ВРП неправомірної вигоди у 50 тис. дол. США, з яких, 20 тис. дол. США передали адвокати, 30 тис. дол. США — суддя.

З цього ж листування вбачається, що ця ж суддя могла отримати неправомірну вигоду у 150 тис. дол. США за рішення про обмеження термінів слідства НАБУ у справі про видачу дозволів.

Також серед матеріалів листування детективи виявили документ, надісланий 25 березня 2020 року, в якому вказувалося на необхідність непритягнення судді Солом’янського райсуду до відповідальності, — тобто за декілька місяців до ухвалення аналогічного за змістом рішення ВРП, що може свідчити про узгодження дій ВРП з особами, наближеними до екс-міністра екології.

Як вбачається з останніх офіційних повідомлень, опублікованих вказаним колегіальним органом (https://hcj.gov.ua/doc/doc/4357, https://hcj.gov.ua/sites/default/files/field/resolution/2dp-16-11-2020.doc), системний тиск на розслідування кримінального провадження вже на суддю ВАКС стає все більш потужним та все більш віддаленим від приписів закону та завдань, поставлених перед органом суддівського врядування.

НАБУ неодноразово повідомляло про зловживання в ОАСК та зв'язки підозрюваних з ВРП. Відтак, скарги підозрюваних у цій справі до ВРП на суддів ВАКС (https://hcj.gov.ua/doc/doc/4010) ми розцінюємо як форму тиску.

Так званий «перегляд» рішень суду, що набули чинності, чим в окремих випадках і є розгляд скарг у ВРП, не узгоджується із принципами діяльності державних органів, закріплених у ст.19 Конституції України, обов’язковості судових рішень (ст.13 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»), закріпленим в Європейській Конвенції з прав людини та практиці Європейського суду з прав людини принципу res judicata та інших гарантій здійснення правосуддя.

Фото nabu.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент президенту Трампу. За імпічмент проголосувала більшість - 232 члени Палати Представників

подробнее

Опрос

Какой из украинских президентов разочаровал Вас больше всего?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.