​Що треба зробити, аби землю не відібрали

До 1 січня 2025 року всі власники або спадкоємці паїв повинні оформити право власності на свої ділянки. Чому потрібно оформити право власності до 1 січня 2025?


Ця вимога обумовлена статтею 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)». У законі йдеться, що якщо власник паю чи його спадкоємець не оформить право власності на земельну ділянку до 1 січня 2025 року, то буде вважатися, що він відмовився від отримання земельної̈ ділянки.

Земля без власника буде вважатися невитребуваною. Такі ділянки будуть визнані безхазяйними і передадуться в комунальну власність територіальної̈ громади, на території якої вони розташовані.

Як оформити право власності на пай

Зареєструвати право власності можна у нотаріуса або через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який приймає документи для держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Нагадаємо, що до 2013 року право власності на землю підтверджувалося державним актом на право власності на земельну ділянку з місцевого органу Держкомзему.

Сьогодні потрібно внести інформацію про ділянку в держгеокадастр! Як це зробити?

Необхідно звернутись до землевпорядної̈ організації̈, яка виготовить необхідну документацію землеустрою та внесе відомості про вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру, у результаті чого Ви отримаєте Витяг з ДЗК з присвоєним кадастровим номером.

Далі необхідно звернутися в ЦНАП, або до нотаріуса для реєстрації̈. Для цього:

1. Знайдіть найближчий ЦНАП або нотаріуса, який займається реєстрацією прав на нерухоме майно.

2. Сплатіть адміністративний збір в ЦНАП. Або збір і послуги нотаріуса.

3. Підготуйте необхідні документи:

- Оригінал і копію паспорта та ідентифікаційного номера.

- Квитанцію про оплату арбітражного збору (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, в 2021 році - це 227 грн.).

- Витяг з Державного земельного кадастру.

- Документ, який є підставою виникнення права на ділянку. Це може бути договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво на спадщину, рішення суду або інший документ.

Якщо реєстрацію буде проходити ваша довірена особа, то їй знадобиться нотаріально завірена довіреність від вас. А також копії та оригінали документів довіреної особи.

Усі ці документи ви відносите в ЦНАП або до нотаріуса. Держреєстратор або нотаріус дають вам на підпис заяву про реєстрацію прав. Ця заява друкується держреєстратором або нотаріусом і підписується вами на місці. Далі вона розглядається не більше 5 робочих днів. Заплативши офіційний підвищений адміністративний збір, ви можете прискорити процедуру до декількох днів або годин. Після цього ваше право повинно бути зареєстровано, а рішення про реєстрацію розміщено на сайті Міністерства юстиції. При бажанні ви можете запросити паперову роздруківку.

Після того, як право власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ви стаєте власником земельної ділянки. Інформаційну виписку про право власності з Держреєстру речових прав можна отримати, при необхідності, самостійно через Кабінет електронних сервісів Мін'юсту.

Як оформити право власності на пай у спадок

Є два шляхи: по закону і по заповіту. З заповітом усе зрозуміло. Але якщо його немає, або в ньому не прописано, хто є спадкоємцем паю, то спадок в рівних частках повинні отримати родичі першої черги. Якщо таких родичів немає, то право спадкоємства отримують інші більш близькі родичі.

У Цивільному кодексі прописані черги спадкоємців:

1-а черга: батьки і чоловік (дружина) спадкодавця, а також діти, народжені до і після смерті спадкодавця.

2-а черга: рідні брати і сестри, бабусі і дідусі з боку батька і матері.

3-тя черга: рідні дядько та тітка спадкодавця.

4-а черга: особи, які прожили з спадкодавцем в одній сім'ї не менше 5 років до відкриття спадщини.

5-а черга: інші родичі до шостого ступеня споріднення.

Неповнолітні, непрацездатні або малолітні особи можуть успадковувати тільки половину частки. Незалежно від заповіту і спадкування за законом.

Як оформити пай у спадок

Протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини потрібно звернутися до нотаріуса і подати заяву про прийняття спадщини. Якщо ви пропустили строки з поважних причин, то можна відновити його в судовому порядку.

Разом із заявою потрібно надати документи:

- Паспорт та ідентифікаційний код спадкоємця.

- Свідоцтво про смерть спадкодавця.

- Заповіт або документи, які підтверджують родинні стосунки з спадкодавцем.

- Документ, який підтверджує право власності спадкодавця на пай.

А також документ, який підтверджує місце відкриття спадщини. Наприклад, довідка про реєстрацію місця проживання або довідка військкомату, що спадкодавець проживав за відповідною адресою. Якщо таких документів немає, то потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення місця відкриття спадщини. Порядок звернення повинен підказати нотаріус.

Коли всі документи зібрані, нотаріус повинен видати свідоцтво про право на спадщину. На підставі свідоцтва оформляється право власності на ділянку за процедурою , яку ми описали вище.

Вірко Марина, facebook.com

Фото UAportalКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Российский писатель Захар Прилепин цинично признался, что русский мир принес собой в Донецк и Луганск безработицу, разруху и нищету

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.