СБУ, СЗР та правоохоронні органи Польщі затримали у ЄС «політексперта» із пулу Медведчука
- Подробиці
- Опубліковано 01.04.2025 20:41
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 2206
Служба безпеки спільно зі Службою зовнішньої розвідки України та правоохоронними органами Республіки Польща провела багатоходову міжнародну спецоперацію на території ЄС. Вперше з початку повномасштабного вторгнення за запитом СБУ в Україну передали російського агента, який працював проти нашої держави в інформаційній сфері. Спочатку його затримали у Польщі, а зараз він знаходиться в одному із київських СІЗО, повідомляє прес центр СБ України.
Фігурантом справи є «політичний експерт» з медійного пулу підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука.
За матеріалами справи, зловмисник був завербований і працював одночасно на дві спецслужби країни-агресора: фсб та зовнішню розвідку рф. За вказівкою окупантів він займався дискредитацією України на міжнародній арені та працював над розхитуванням внутрішньої ситуації в країнах-партнерах нашої держави.
У 2022 році він виїхав до росії, де згодом став одним із ключових ідеологів кремлівських медійних проєктів «Другая Украина» та «Голос Європи» (Voice of Europe).
Також зловмисник був одним із частих гостей токшоу Володимира Соловйова. Тільки протягом 2023 року він 35 разів брав участь у прямих ефірах кремлівського пропагандиста, де виправдовував збройну агресію рф та поширював фейки про ситуацію в Україні.
Крім того, він організовував на території ЄС вуличні акції в інтересах кремля, де закликав до згортання міжнародної підтримки України.
Ще одним важливим напрямом підривної діяльності фігуранта були публічні заклики до підготовки замовних терактів в Україні.
Для цього псевдополітолог використовував свій телеграм-канал, на якому регулярно «репостив» чат-боти російських спецслужб, що збирають розвіддані про Сили оборони.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 436-2 та ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників та колабораційна діяльність).
Наразі розслідування триває.
Заходи в межах кримінального провадження проводилися за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
Фото ssu.gov.ua
Також з цієї категорії...

Олександр Плахотнюк пояснив, чому суд...
16 авг. 2012 г.

Сергій Власенко і… провокації… провокації…...
13 нояб. 2013 г.

Оцінку діям українських силовиків має...
29 янв. 2014 г.
Набираючі популярність...

Пару слов о фехтовальном бое...
28 июл. 2023 г.

Чому затримали двох польських арбітрів...
6 авг. 2024 г.

У турецькій провінції Малатья стався...
16 окт. 2024 г.
Останні новини
18.10.2025 10:55
Збито та подавлено 136 ворожих БпЛА18.10.2025 10:47
1150 кацапів подохло минулої доби на українській землі17.10.2025 10:55
Збито та подавлено 35 ворожих БпЛА17.10.2025 08:46
730 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 16 жовтня обговорили наступні теми:
Коментарі