На грудях московського патріарха Гундяєва засвітилась вкрадена в українського митрополита панагія
- Подробиці
- Опубліковано 15.05.2025 12:32
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 3759
Патріарх московський Кирил (Гундяєв) під час публічного заходу 8 травня 2025 року, коли президент Сербії Олександр Вучич вручав йому орден Республіки Сербія, був помічений з панагією, яка ймовірно є вкраденою. Саме така панагія, що була виготовлена в одиничному екземплярі лаврськими ювелірами, була викрадена у 2016 році з будинку митрополита Олександра (Драбинка). Ця панагія належала покійному митрополиту Володимиру (Сабодану). Аналогічних виробів у росії не існувало.
Цей факт додає нових запитань до розслідування кримінального провадження №12016110200000924, відкритого 12 березня 2016 року за ч. 5 ст. 185 КК України (крадіжка в особливо великих розмірах) за фактом викрадення двох сейфів з особистими цінностями митрополита Олександра (Драбинка) у с. Ходосівка Київської області.
Нагадаємо, 6 квітня 2017 року в ході спецоперації Нацполіції під час спроби збуту частини викраденого майна на суму 500 000 доларів США було затримано групу осіб: Бенца С.О., Дубляка В.Ю., Короля А.М., Фартушняка К.В., Савенка О.І., які перебували у попередній змові, та вилучено частину викраденого майна потерпілого митрополита Олександра.
Серед затриманих, згідно з даними правоохоронних органів, були двоє священників УПЦ (в єдності з МП): Степан Бенц та Савенко О.І. Ієрей Степан Бенц уже помер, а Савенко Олексій досі є настоятелем храму апостола і Євангеліста Іоана Богослова на Позняках (вул. Гришка 1). Повідомлялося також, що під час спілкування з потенційним (підставним) покупцем фігуранти цікавилися наявністю у нього російського паспорта.
Світ вже звик до цинічних заяв та благословінь на вбивства українців від очільника РПЦ Кирила (Гундяєва). Але тепер, схоже, до його «послужного списку» військового злочинця додається ще й ганебне тавро – набувач краденого! І не аби чого, а панагії, що належала покійному Блаженнішому Митрополиту Володимиру (Сабодану). Людина, яка однією рукою благословляє ракети, що летять на мирні українські міста, іншою, виявляється, не гребує привласнювати крадені цінні речі! Чи є дно у цього цинізму? Спершу – підтримка несправедливої, гріховної агресії, а тепер – ще й крадіжка, що викриває його не лише як поплічника терористів, а й як набувача краденого.
Поява патріарха Кирила з панагією, яка за описом і фото збігається з викраденою, викликає серйозні питання щодо шляхів потрапляння цінностей до росії. Ця обставина може свідчити про необхідність додаткових слідчих дій та міжнародної правової співпраці для встановлення всіх обставин справи та повернення викрадених предметів їх законному власнику – митрополиту Олександру.
Jaroslav Lisevich, facebook.com
Фото зі сторінки ФБ Jaroslav Lisevich
Також з цієї категорії...

Розпочато досудове розслідування затримання журналістки...
17 июн. 2014 г.

Чиновниця волинської Державної міграційної служби...
23 янв. 2015 г.

Внесено клопотання про дозвіл на...
5 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08.00...
15 мая 2025 г.

1220 москалів подохло минулої доби...
15 мая 2025 г.

Як українців позбавили права обирати,...
15 мая 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 15 травня обговорили наступні теми:
Коментарі