​Сміливі проти жінок і беззбройних: поліцейське свавілля у Хмельницькому збурило людей та оголило кризу примусової мобілізації


Соціальні мережі підірвали кадри жорсткого затримання чоловіка патрульними у Хмельницькому. На очах у перехожих жінок та літніх людей беззбройному громадянину приставляють зброю до голови та заливають натовп сльозогінним газом. Чому поліція вдається до таких радикальних дій, хто цей затриманий і чому автор відео вважає, що правоохоронна система перетворюється на тилові «загороджувальні загони»? Дивіться розбір резонансного інциденту, який сколихнув суспільство.

Зміст відео

[00:00] — Поліцейський терор у Хмельницькому. Автор жуналіст Дмитро Гнап розповідає про резонансні кадри, які з'явилися в соцмережах: патрульний під час затримання погрожує вогнепальною зброєю беззбройному чоловікові, приставляючи її до голови, а також застосовує сльозогінний газ проти очевидців (переважно жінок). Суспільство вимагає кримінального покарання для копа та відставки керівництва поліції області.

[01:16] — Сміливі проти жінок і беззбройних. Обговорення поведінки патрульних. Автор критикує копа за демонстрацію сили перед жінками та літніми людьми, іронічно порівнюючи це з діями на реальному фронті.

[01:58] — Бунт очевидців. Обурений натовп намагається захистити затриманого та відбити його у патрульних, через що правоохоронці починають масово задувати людей газом, попри присутність поруч дітей.

[03:01] — Офіційна версія поліції. Керівництво Хмельницької поліції коментує ситуацію: затриманий нібито перебував у розшуку за самовільне залишення військової частини (СЗЧ). Поліція стверджує, що опір та тиск натовпу змусили патрульного дістати табельну зброю, хоча він «не приводив її у готовність до стрільби».

[04:35] — Про що кричав затриманий? Аналіз слів самого чоловіка під час скручування: «Краще тут застрели, ніж я на смерть піду». Автор припускає, що чоловік міг піти в СЗЧ через відсутність чітких термінів служби та демобілізації.

[06:06] — Втеча зі «швидкої» та викрадення з дому. Після того як затриманий знепритомнів від газу, йому викликали швидку допомогу. Поліція заявила, що він утік з карети по дорозі до лікарні. Згодом з'являються кадри, як невідомі особи без ухвал суду та документів виламують двері в його квартиру та силоміць викрадають його з власного помешкання, порушуючи Конституцію України.

Дмитро Гнап приходить до вкрай критичних висновків: сучасна Україна, на його думку, перетворюється на місце, де простих людей женуть на фронт за допомогою примусу, страху та погроз [07:51]. Він порівнює дії тилових силовиків із «загороджувальними загонами» [05:45] і зазначає, що залякана та мобілізована силою людина не матиме мотивації воювати на передовій [07:31].

Головна проблема полягає в тому, що правляча верхівка набиває кишені, тоді як «тилові бандити» (поліція та ТЦК) готові виконувати будь-яку брудну роботу та викрадати людей, аби самим не потрапити на війну [
08:02]. Автор вкотре наголошує: єдиний правильний шлях для країни — це перехід до повністю добровільного та професійного війська, проте нинішній владі це невигідно, допоки громадян можна гнати під кулі примусом [08:21].


Фото з відеоролика на YouTube



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу на 4 червня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.