mogno vse

КСУ оприлюднить рішення щодо справи про рівність сторін судового процесу

ksu17 04 2012

У середу, 18 квітня о 10 годині, Конституційний Суд України оприлюднить прийняте 12 квітня Рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Трояна Антона Павловича щодо офіційного тлумачення положень статті 24 Конституції України (справа про рівність сторін судового процесу).

Суддя-доповідач у справі – Михайло Колос.

Суть питання

Громадянин України Троян Антон Павлович, будучи засудженим до позбавлення волі та відбуваючи покарання у кримінально-виконавчій установі закритого типу, звернувся із цивільним позовом до суду загальної юрисдикції. Проте суд не дозволив йому як стороні брати участь в судовому засіданні, зазначивши, що Цивільним процесуальним кодексом України не передбачена доставка засуджених під конвоєм для участі в цивільному процесі.

У зв’язку із цим автор клопотання просить Конституційний Суд України офіційно витлумачити положення частини першої статті 24 Конституції України „громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом“ в аспекті питання, чи має право засуджена особа, яка перебуває у місцях позбавлення волі, бути доставленою до суду для участі в судовому процесі у справах цивільної юрисдикції.

На думку Трояна А.П., суди України неоднозначно вирішують питання щодо можливості засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі, брати безпосередню участь у судових засіданнях під час розгляду справ, в яких вони є стороною. В одних випадках суди приймали рішення щодо етапування засуджених для участі у судових засіданнях або визнавали їх право бути присутніми у судовому засіданні, де вони були стороною у справі, а в інших – відмовляли у задоволенні таких вимог.

Автор клопотання вважає, що недопущення його як позивача до особистої участі у розгляді судом справи у зв’язку з тим, що він відбуває кримінальне покарання у виді позбавлення волі на певний строк у кримінально-виконавчій установі закритого типу, є дискримінаційним і таким, що порушує конституційне право на рівний доступ до правосуддя.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора, внаслідок ворожих обстрілів в районі відсічі та стримування збройної агресії рф на території Донецької та Луганської областей, один наш герой отримав поранення

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2019.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.