​Пенсіонер-вчитель відстояв своє право на виплату грошової допомоги у суді

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області та зобов’язав його зарахувати до спеціального стажу позивача період роботи з 01.01.1992 по 27.07.1998 на посаді викладача по класу баян дитячої музичної школи, нарахувати і виплатити грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій, повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу суду.


За захистом свого права на отримання грошової допомоги заявник звернувся до суду після отримання листа Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про відмову у виплаті зазначеної допомоги у зв'язку з нестачею, на їхню думку, спеціального стажу – 29 років 16 днів, який дає право на призначення грошової допомоги, оскільки не зарахували пенсіонеру період роботи викладачем у дитячій музичній школі.

Суд зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 за № 909 був затверджений перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, де посада викладача не була передбачена. Однак за дорученням Кабінету Міністрів України дія зазначеної постанови поширена і на викладачів музичних шкіл без внесення змін до постанови, що підтверджується листом Міністерства соціального захисту населення України від 01.02.1995 №01-3/133-02-2.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 затверджений Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, яким передбачено, що посади вчителів, викладачів всіх спеціальностей, інструкторів фізкультури, методистів належать до категорії педагогічних працівників.

Таким чином, суд дійшов висновку, що у позивача наявний спеціальний педагогічний стаж, його посада викладача дитячої музичної школи відноситься до посад педагогічних працівників, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, а тому такий має право на нарахування та виплату грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Фото kiev.sq.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Над Капітолієм США пішов дим. За інформацією агенції Reuters, будівлю було заблоковано, закриті всі входи і виходи через «зовнішні загрози безпеки»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.