Чи гарантує Європейська конвенція з прав людини право на жебракування ?

У справі Lacatus v. Switzerland ЄСПЛ вирішував питання застосовності статті 8 ЄКПЛ до жебрацтва. Заявниця ромської національності була дуже бідна. Вона не вміла читати та не мала роботи, не отримувала соціальної допомоги та не була на утриманні іншої особи.


Під час перебування на території Швейцарії на неї було накладено штраф за жебрацтво, яке було заборонено у відповідному регіоні. Її було зобов’язано заплатити 500 франків. У разі несплати штрафу, заявниця мала відбути 5-ти денний строк ув’язнення. Це й відбулось, оскільки заявниця очікувано не змогла заплатити такий штраф.

ЄСПЛ визнав порушення статті 8 ЄКПЛ.

Вирішуючи про застосовність статті 8, ЄСПЛ послався на поняття людської гідності. Суд вирішив, що людська гідність знецінюється у разі якщо у особи немає достатніх засобів для існування. У таких справах особливі умови мають бути взяті до уваги, особливо реальність економічної та соціальної ситуації особи.

У цій справі, застосовуючи безумовну заборону жебракування та засуджуючи заявницю, органи влади обмежили її в можливості наближатись до людей для отримання від них допомоги, яка в її ситуації, була одним із можливих засобів задоволення основних потреб.

На думку Суду, право просити інший людей про допомогу виходить із самої суті прав, гарантованих статтею 8 ЄКПЛ.

А тепер просто: особа ромської національності, не вміє читати, жебракує і тільки цим і живе, відбула покарання за це жебракування, а потім "покарала" Швейцарію за те, що Швейцарія покарала її. Тепер мабуть жебракує на законних підставах, пред'являючи рішення ЄСПЛ кожному поліцейському, можливо навіть тренінги організовує для своєї спільноти про те, як захистити свої права...

Присуджено 922 євро в якості відшкодування моральної шкоди.

Ирина Кушнир



Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Кількість порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ склала 42 випадки, минулого тижня зафіксовано 58

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.