​12 років позвбавлення волі з конфіскацією майна - ухвалено обвинувальний вирок громадянину України, який обвинувачувався у колабораційній діяльності

30 червня 2023 року з Донецької обласної прокуратури до Дзержинського міського суду Донецької області надійшов обвинувальний акт відносно особи – громадянина України, дії якого були кваліфіковані за частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу України як вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, та за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України, як участь в організації незаконного референдуму на тимчасово окупованій території.


Відповідно до матеріалів кримінальної справи, громадянин України, усвідомлюючи свої дії, був обраний депутатом на так званих виборах до «народної ради», які відбувалися у тимчасово окупованому Донецьку. В подальшому обвинувачений брав участь в ухваленні та виконанні рішень з метою організації та проведення незаконного референдуму, який відбувався наприкінці вересня 2022 року.

Стороною обвинувачення та судом вживалися заходи дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя, з урахуванням здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження, а саме заходи для виклику обвинуваченого для забезпечення доступу до правосуддя, у зв`язку із чим останній викликався в судові засідання в порядку статті 323 КПК України (Наслідки неприбуття обвинуваченого): повістки про виклик публікувалися у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження – у газеті «Урядовий кур`єр», на офіційному вебсайті Дзержинського міського суду Донецької області в мережі «Інтернет» та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора.

Однак дії обвинуваченого, пов’язані з його намірами ухилення від кримінальної відповідальності, свідчать про його відмову від здійснення свого права предстати перед українським судом.

Таким чином, зазначена особа не була допитана судом в якості обвинуваченого по суті пред'явленого йому обвинувачення.

Водночас, дане кримінальне провадження здійснювалось за обов`язковою участю захисника, який був забезпечений державою.

На підставі викладеного, розглянувши кримінальне провадження в межах висунутого обвинувачення, оцінивши досліджені у судовому засіданні докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність - з точки зору достатності та взаємозв’язку, суд прийшов до висновку, що обвинувачений винуватий у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 110, частиною 2 статті 28, частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України.

У зв’язку з чим суд призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов’язаних із наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 15 років, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Дзержинський міський суд Донецької області

Фото court.gov.uaКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью враг продолжил атаковать нашу страну беспилотниками. В результате воздушного боя были сбиты все выпущенные вражеские «шахеды»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.