Засідання у справі проти Тимошенко знову почалося з порушень КПК з боку суду

23 серпня Печерський районний суд міста Києва продовжив розгляд по суті кримінальної справи, порушеної стосовно Юлії Тимошенко. Засідання почалося о 14:00.
 
На засіданні присутні захисники Тимошенко Микола Сірий та Олександр Плахотнюк.
 
Тимошенко, як і вчора, без коси, її волосся зібране в пучок на потилиці. Одягнена екс-прем'єр в піджак нетрадиційного для себе чорного кольору.
 
У залі присутні народні депутати, представники української діаспори.
 
Коли до зали зайшов суддя Родіон Кірєєв, Тимошенко вигукнула: "Слава Україні!" "Героям слава", - вигукнули їй у відповідь депутати.
 
"Тримайтеся, все буде добру", - звернулася до них екс-прем'єр.
 
"Заради Вас!", - підбадьорив її один із депутатів.
 
На засіданні відсутні адвокат Юрій Сухов, чоловік і донька Тимошенко. Екс-прем'єр зазначила, що захист готовий розглядати справу без них, тому що зацікавлений у тому, щоб якомога швидше закінчився "судовий абсурд".
 
Нагадаємо, сьогодні група представників Міністерство охорони здоров'я, до якої увійшов і особистий лікар Юлії Тимошенко, її оглянула. Про це у вівторок повідомила прес-служба МОЗ.
 
Згідно із повідомленням, протягом 18, 20, 22 та 23 серпня групою провідних фахівців МОЗ пропонувалось обстеження, в тому числі лабораторні.
 
"За вимогою пацієнтки до складу групи залучено її довірених медичних працівників: лікуючого лікаря та медичну сестру", - сказано в повідомленні.
 
"Від поглибленого медичного огляду пацієнтка утрималась. В межах методів обстеження дозволених пацієнткою, встановлено, що стан пацієнтки задовільний", - зазначається у повідомленні.
 
Прес-служба також додала, що фахівці надали рекомендації щодо режиму харчування Тимошенко. Також вирішено проводити подальше її медичне спостереження за місцем перебування.
 
Кірєєв знову проігнорував заяви про власний відвід
 
Родіон Кірєєв залишив без розгляду заяву про відвід головуючому захисника Юлії Тимошенко Олександра Плахотнюка. Відповідне рішення суддя ухвалив на місці, чим порушив норми законодавства, зазначили захисники Юлії Тимошенко.
 
"Захист посилається на те, що суд, незважаючи на відсутність підстав тримати під вартою підсудну Юлію Тимошенко, відмовив захисту у задоволенні відповідного клопотання. Крім того, суддя Родіон Кірєєв порушував вимогу статті 314 КПК під час оголошення документів, які містяться в кримінальній справі", - зачитав суддя обґрунтування клопотання, поданого до канцелярії Печерського суду.
 
Також в обґрунтуванні вказується на незаконне усунення від розгляду справи захисника Юлії Тимошенко Миколи Титаренка. "Названа заява направлена на затягування розгляду справи. Тому суд постановив залишити її без розгляду та приєднати до матеріалів справи", - зачитав рішення Родіон Кірєєв.
 
У відповідь захисники Юлії Тимошенко Микола Сірий та Олександр Плахотнюк зробили заяву на дії головуючого через порушення ним процедури розгляду заяви про відвід, яка має розглядатися в дорадчій кімнаті, а не на місці.
 
Крім того, адвокати вказали на низку порушень, допущених головуючим у справі під час судового процесу. "Головуючий не забезпечив час на підготовку підсудної до дачі показів, не вирішив питання щодо допуску лікаря, було незаконно видалено Миколу Титаренка, не вирішено питання про зміну запобіжного заходу відповідно до чинного законодавства", - заявив захисник Микола Сірий.
 
На початку судового засідання суддя також оголосив, що до канцелярії суду надійшла заява захисника Миколи Сірого про зміну запобіжного заходу із заявами про взяття на поруки. Він зазначив, що клопотання буде розглянуто після зачитування письмових доказів у справі.
 
Сьогоднішнє судове засідання у справі Юлії Тимошенко розпочалося без участі захисників Юрія Сухова, Олександра Тимошенка і Євгенії Карр. Сторона захисту зазначила, що відсутні захисники змушені знайомитися з матеріалами справи поза межами зали судового засідання у зв’язку з тим, що суд не надав для цього часу.
 
Зараз суддя Родіон Кірєєв у судовому засіданні зачитує матеріали справи.
Юлії Тимошенко не надали належної медичної допомоги
Заяви Генпрокуратури про медичне обстеження та надання належної медичної допомоги Юлії Тимошенко не відповідають дійсності.
Про це повідомив адвокат Сергій Власенко.
"Генпрокуратура займається власним піаром і піаром Міністерства охорони здоров'я і я змушений спростувати заяву, яку зробила жінка, яка вважає себе прокурором у цій справі та змушений констатувати, що протягом тижня вся світова спільнота добивалися, щоб до неї допустили особистого лікаря, і, нарешті, під шаленим тиском це відбулося сьогодні", - заявив Власенко.
Він також додав, що медичного обстеження Тимошенко не проводилось, а судячи з прес-релізу МОЗ, вони свої висновки зробили за візуальним обстеженням Юлії Володимирівни і жодних аналізів не бралося.
За словами Власенка, будь-які висновки щодо стану Тимошенко можливо лише за підсумками проведення аналізів. Наразі Тимошенко відмовилась від того, щоб аналізи брали фахівці МОЗ і наполягає на тому, щоб це зробив її особистий лікар.
Власенко нагадав, що раніше Генпрокуратура називала симулянтом Юрія Луценка, а потім змушені були терміново його вивозити у реанімацію. 
Захист Юлії Тимошенко закликає Кірєєва дотримуватися розпорядку роботи суду
Головуючий у судовому процесі з розгляду справи Юлії Тимошенко суддя Родіон Кірєєв відмовляється ставити на розгляд суду клопотання про зміну запобіжного заходу екс-прем'єру, незважаючи на численні звернення захисників Юлії Тимошенко.
"Враховуючи, що завтра ми святкуємо 20-у річницю Незалежності, а сьогодні свято прапора, та розуміючи, скільки часу потрібно для вирішення цього клопотання, захист просить суд врахувати, що сьогодні скорочений робочий день, та розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу. А то вийде, що питання будемо розглядати після закінчення робочого дня", - сказав сьогодні у судовому засіданні адвокат Олександр Плахотнюк.
У відповідь Родіон Кірєєв зазначив, що він поставить на розгляд клопотання після дослідження матеріалів справи.
Суддя вже третю годину вголос читає в залі судових засідань матеріали справи. Зараз зачитуються матеріали четвертого тому.
Юлія Тимошенко: не варто святкувати річницю Незалежності з репресіями
Юлія Тимошенко заявила клопотання про зміну міри запобіжного заходу.
"Я хотіла би, щоб ми сьогодні виправили ту неприємну помилку перед 20-ою річницею Незалежності України, не давали керівництву України такі негативні інформаційні потоки, як святкування річниці Незалежності з репресіями. Я прошу скасувати санкцію на арешт і дати мені дозвіл на виїзд до Дніпропетровська на два дні", - заявила Юлія Тимошенко у судовому засіданні.
Обґрунтовуючи клопотання, вона також зазначила, що досліджені на сьогодні судом чотири томи кримінальної справи прямо свідчать про відсутність в її діях складу злочину. "У цих документах зазначено, що складу злочину, який намагаються мені інкримінувати, немає", - додала Юлія Тимошенко.
Повний текст клопотання озвучив захисник екс-прем'єра Микола Сірий. "Прошу суд змінити міру запобіжного заходу для Юлії Тимошенко на інший, не пов'язаний зі взяттям під варту, та дати дозвіл Юлії Тимошенко на виїзд до Дніпропетровська до матері та не призначати наступне судове засідання на 25 серпня, щоб було два дні для поїздки", - сказав він.
Адвокат зазначив, що відповідний дозвіл на поїздку до Дніпропетровська є необхідним в зв’язку з погіршенням стану здоров'я матері Юлії Тимошенко. "На засідання суду прибула Євгенія Карр з тривожною звісткою, що стан здоров'я матері Юлії Тимошенко Людмили Миколаївни різко погіршився. Зараз вона в тяжкому стані перебуває", - сказав він.
Захисник Юлії Тимошенко, обґрунтовуючи клопотання, вказав на відсутність підстав для утримування екс-прем'єра під вартою. "Відсутній склад злочину, не визначено обвинувачення, конкретного обвинувачення немає, немає явного перевищення влади, немає збитків, нібито завданих державі. Застосування такого запобіжного заходу до Юлії Тимошенко просто неспівмірне з обставинами справи", - наголосив він.
Сторона захисту також зазначила, що до клопотання додаються заяви осіб, готових взяти екс-прем'єра на поруки. Оскільки серед звернень громадян були письмові заяви та фотокопії заяв, суд ухвалив рішення повернути фотокопії захиснику, посилаючись на те, що взяття на поруки є можливим лише за оригіналами заяв.
Суддя Родіон Кірєєв видалився до дорадчої кімнати до 19:30 для розв’язання клопотання.
Судилище залишило Тимошенко під вартою
Родіон Кірєєв відмовив у задоволенні клопотання про зміну екс-прем'єру міри запобіжного заходу.
"Судом не встановлено підстав для зміни міри запобіжного заходу. Суд постановив: у задоволенні клопотання Тимошенко Юлії Володимирівни відмовити", - зачитав Родіон Кірєєв постанову суду.
Після цього суддя оголосив перерву у судовому засіданні до 09:00 четверга, 25 серпня.
Юлія Тимошенко: сили нам потрібні для здобуття перемоги
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко привітала співвітчизників з Днем Незалежності України.
"Ми мусимо продовжити справу наших пращурів і зробити так, щоб в нашій Україні не було окупації, а були справжні громадяни України, які будуть повністю тримати в руках і свою долю, і своє життя, і своє майбутнє, і майбутнє своїх дітей", - звернулася Юлія Тимошенко до присутніх у залі після закінчення засідання Печерського районного суду міста Києва.
Лідер партії "Батьківщина" переконана, що наполегливість українців приведе Україну до європейського шляху розвитку. "Ми будемо європейською країною, якою ми будемо лишатися, і це наша з вами робота, нашого покоління. Сили нам потрібні для здобуття перемоги. Зі святом вас, дорогі мої!" – сказала вона.
Присутні у залі відповіли Юлії Тимошенко: "Тримайтеся! Україна з вами!"
 
За матеріалами tymoshenko.ua


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Під Конституційним судом сьогодні було гаряче. Прийшло досить багато людей, як для ранку п‘ятниці. Усі, хто був — великі молодці!

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.